Kırklareli Ramazan İmsakiyesi 2017 - Kırklareli Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Kırklareli iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kırklareli için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Kırklareli Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Bereketli saatlere doğru yeniden tatmak üzereyiz. Bir senedir yolunu gözlediğimiz sevgili sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem ateşinden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin kural ve kaidelerini detaylı şekilde bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati denir.

  Sitemizin bu sayfasında Kırklareli ili için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

  Rabbim şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

  Kırklareli İmsakiyesi 2017

  kirklareli-imsakiye.png

  Mayıs ayının 27. günü yani Cumartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Kırklareli için Bayram Namazı vakti : 06:24

  Sayfamızdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png