Kimler yazin oruc tuttu arkadaslar ?

Mr.Kenan Genc HarbiForum Başkanı
Ben hic unutmuyorum sanirim temmuz filandi pazarda yesil erik vardi orucluydum ve amma agzim sulanmisti.

Bazi insanlar oruc tutmamak icin bir sürü bahane uydururlar, eger bu senelerde oruc tutmamak icin kendini kandiran insanlar varsa yazik derim.

Yani saat olarak sabah kahvaltisi yapar gibi neredeyse ve aksam yemek yiyiyorsun 12-13 saat filan bence hic birsey degil.

Birde yazin düsünün hem sicagin altinda hemde gece 2 lerde baslayip aksam 10 kadar neredeyse 20 saat...

Tabi gercekten hasta insanlar var onlari bu guruba koymuyorum....

Ömer
Yönetici
kardeş ramazan her sene diğer seneye göre 11 gün önce miladi takvime göre önde başlar,yani bu da demektir ki 33 yıl sonra ramazan tekrar eylül ayına gelecek,yani ya sen bi 40 yaşında varsın yada o tuttuğun oruç ramazan orucu değil yanılıyormuyum? mesela ben 87 doğumluyum benim doğduğum sene ramazan 29 Nisan'da başlamış Nisan-Mart-Şubat-Ocak-Aralık-Kasım-Ekim-Eylül arası tam 21 senede gelmiş hicri takvim. bi yanlışın var yada yaşın 40 civarı:D

JokeR Üye
kardeş ramazan her sene diğer seneye göre 11 gün önce miladi takvime göre önde başlar,yani bu da demektir ki 33 yıl sonra ramazan tekrar eylül ayına gelecek,yani ya sen bi 40 yaşında varsın yada o tuttuğun oruç ramazan orucu değil yanılıyormuyum? mesela ben 87 doğumluyum benim doğduğum sene ramazan 29 Nisan'da başlamış Nisan-Mart-Şubat-Ocak-Aralık-Kasım-Ekim-Eylül arası tam 21 senede gelmiş hicri takvim. bi yanlışın var yada yaşın 40 civarı:D

Katılıyorum ..👍

pala dayı Harbi Aktif Üye
İslamın şartlarından biriside oruç,bu ne demek her müslüman için ramazanda oruç tutmak şart adı üstünde zaten müslümansan tutacaksın yaz olmuş kış olmuş farketmez.
oruç sıhhattir,tıp ilmide bunu böyle açıklıyor,ama biz orucu nramazan ayında sıhhatli olalım diye tutmayız.ALLAH CC emri olduğu için tutarız , sıhhat bulmamızda bizlere ALLAH CC bir lütfudur arkadaşlar.Gerisi lafı güzaftır.
kardeşim böyle bir konuya değindiğin için teşekkürler........