Kel alaka

Hasan Şeref İlhan Harbi Aktif Üye
Çek defterimi kaptığım gibi bankanın yolunu tuttum. Bankadan çıktım ki ne göreyim arabayı çekmişler. Neyse yapacak bir şey yok başa gelen çekilir dedim. Karnım acıkmaya başlamıştı lokantaya gittim, çek oğlum bir pilav üstü kuru diyecektim ki yan masada oturanlar fotoğrafımı çekiyor, bir iç çektim, niye çekiyorsunuz kardeşim diyecek oldum, biri kolumdan çekti abi bunlar gazeteci dedi. Ne yapalım kardeşim filimmi çekiyoruz burada dedim, adam bir bardak su uzatarak çek bir fırt rahatlarsın dedi, başka biri Allah çektirmesin bir resmini çekmişlerde ne olmuş dedi, ulan sizin kahrınız çekilmez dedim lokantadan çektim gittim. Dükyana geldim bir adam içerde oturuyor, kim oğlum bu adam dedim bizim elemana, abi dedi bu adam çek asıllıymış ama gürcistan pasaportu taşıyormuş dedi, bırak dedim oğlum adamın seceresini çıkarmayıda şu kapının önünü bir yıkayıver. Bizim eleman çekçeği kaptığı gibi işe koyuldu. Çek asıllı gürcüyle oturduk çat pat ingilizce konuşmaya başladık, Türkiyeden ithalat yapacakmış yüklü bir miktarda çekecek ihtiyacı varmış bizde istediği kadar çekecek olup olmadığını çek etmek istemiş. Dedim ki sen nekadar çekecek çekmek istiyorsan söyle, biz siparişini karşılayabiliriz, çekecek bizim işimiz. Siparişi duyunca neşelendim o arada kahveci çırağı geçiyor, çek oğlum bize iki tavşan kanı dedim. Çek müşteri siparişi verdi, çekini kesti, çeki aldım çekmeceye koydum. Sipariş küçük çekmecede bir depoya gidecekmiş, çekecekleri peyder pey çek cumhuriyetine oradan gönderecekmiş. Bir düşündüm şöyle Çek cumhuriyeti nire küçük çekmece nire, nerdeeeen nereye. Ayakabı çekeceğine biz eskiden kerata derdik, muzip haşarı çocuklara da kerata denirdi. İlgimi çekti doğrusu ne alaka diye düşündüm. Olasa olsa kel alaka:D