Kayıp yıldız Yattara!

Trabzonspor bölümünde yer alan bu konu GanqsteR tarafından paylaşıldı.

 1. GanqsteR

  GanqsteR Yeni Üye

  Oynasa da otursa da sorun... Sakatlığı geçtikten sonra herkes ondan patlama bekledi ama ne Galatasaray ne de Antep sınavları iyi geçmedi. Eski Yattara mumla aranıyor.

  Gündem olmuştu
  Kısa bir süre önce ortaya çıkan transfer gelişmesi sadece Yattara’nın değil, tüm Trabzon’un gündemine yerleşmişti. Gitti-kaldı polemikleri arasında Al Saad vazgeçti, Gineli oyuncu Katar’a gidemedi. Yönetim ve teknik heyetin takıma kazandırma projesi kapsamında son iki karşılaşmada şans buldu ama eski günlerinin çok uzağında bir form grafiği sergiledi. Galatasaray sınavında 2. yarı beklenen hareketliliği getiremedi, Antep müsabakasında Gökhan’a attığı iki pasın dışında hiç üretken değildi.
  4 hafta oynamadı
  Yattara'nın oynayabilecek duruma gelmesi, teknik direktör Ersun Yanal’ı da zorunlu tercihlere itti. Teknik direktör Ersun Yanal, Gineli futbolcuya yer arıyor, performansını artırabilmek için sürekli görüşmeler yapıyor. 4 haftalık bir ara sebebiyle oluşan maç ve kondisyon probleminin aşılması için Bordo-Mavililer’in hocasının ondan vazgeçmemekte kararlı olduğu öğrenildi. Şimdilerde Bordo-Mavili taraftarlar dört gözle bekledikleri İbrahima Yattara’nın takıma eski katkısını ne zaman sağlayacağını merak ediyor.
  Geçen sezonMAÇ DAKİKA GOL ASİST32 2588 3 10

  Bu sezonMAÇ DAKİKA GOL ASİST4 225 1 -
  Mini yorum
  Transfer travmasının ürünü

  Trabzonspor-Yattara-Al Saad arasında günlerce süren ve olumsuz sonuçlanan üçlü transfer trafiğinde Gineli oyuncunun bir travma yaşamayacağı, dolayısıyla bu süreçten negatif etkilenmeyeceği beklentisi hayalcilik olurdu. Sakatlanana kadar Ankaragücü karşısındaki performansıyla, son iki maçtaki 45’er dakikalık verimi kıyaslandığında bu durum net biçimde ortaya çıkıyor. Yine de eski günlerine dönmesinin uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz.
  Ergun Ata
  Önce yalancı, sonra baştacı
  Elbet toparlanır, hep böyle gidecek değil. Zaten Yattara’ya ‘kurtarıcı’ demek için de onun kurtardığı maçları saymak gerekir! Mevzu başka, adalet duygusu sarsılmakta. “Yattara doğruları söylemedi”, “Çıtası Katar olan oyuncudan bahsediyoruz”, “Sadece para için gitmek istiyor, kalsa da faydalı olamaz”... Bu sözler benim değil, Trabzon’u yönetenlerin. O hâlâ kaptan, aranan kan. Sonra Serkan’ın yeri değişiyor verimi düşüyor, yıldızken kulübeye kayan Isaac kayboluyor...