Kaşif Kozinoğlu Kimdir, Hayatı

Ömer
Yönetici
Kaşif Kozinoğlu Kimdir, Kaşif Kozinoğlu Hayatı, Biyografisi, Askeri Kariyeri

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı kuran bordo bereli bir asker.Yurt içi ve yurtdışında kritik pek çok yerde ve birimde görev yaptı.

"1976 yılında Harp Okulu'ndan mezun oldum. İlk kıtam Eğirdir Dağ Komando Okulu'na geldim. 1980 yılında Özel Harp Dairesi'nde göreve başladım. Öncede burada aday olarak başladım, kurslar bittikten sonra 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Tim Komutanlığı'nda İstihbarat Subaylığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'nda görev yaptım.

1995 yılında Eğitim Öğretim Grup Komutanlığı'ndan isteğimle emekli olup, MİT'e girdim. Burada sürekli yurt dışı görevlerinde bulundum. Suriye, Bosna Hersek ve Afganistan Bölgesi'nde görev yaptım. Asya Bölgesi'nin tamamı sorumluluk alanımda olduğu için, Orta Asya'dan Çin'e kadar gidip geldim.

Son olarak da 2010 yılında Asya Bölge Komutanlığı'ndan geri döndüm. Eylül 2010 yılında yeni Müsteşarımız Sayın Dr. Hakan Fidan'ın talimatıyla Baş Müşavir olarak Asya Bölgesi'ne atandım. Eylül ayından itibaren de 5 defa yurt dışı görevine gönderildim.

En son olarak 11 Ocak'ta yurt dışına gönderildim ve 9 Mart'ta bu görevden Türkiye'ye döndüm. İfade vermem gerektiği söylendi ve ifade vermeye geldim."