karşınızda YENİ ÇARŞI !.

Beşiktaş bölümünde yer alan bu konu kralçarşı tarafından paylaşıldı.

 1. İşte karşınızda YENİ ÇARŞI !..


  Çarşı Grubu kendini feshettiğini açıkladığından beri senaryoların ardı arkası kesilmiyor. Taraftarlar arasında siyasi görüş farklılıklarından dolayı kavgalar çıktığı söyleniyor. Tribünlerdeki çıkar çatışmasına, rant kavgasına işaret ediliyor.


  ÇARŞI adının Beşiktaş’ın önüne geçtiği, artık durdurulması gerektiği, yönetimin baskısıyla bu kararın alındığı ileri sürülüyor. ÇARŞI’nın susmadığı, susturulduğu iddia ediliyor. Bu senaryoların tam ortasındaki isimler ise Alen ve arkadaşları. Onların gerekçelerinin odak noktası “Bizim için satılmış ÇARŞI bile dediler. Güven sarsılması oldu, çekildik” şeklinde. Peki ya susturdukları, çekilmelerini sağladıkları iddia edilenler. İşte onları kimse bilmiyor, tanımıyor. Tabi Beşiktaş tribünlerinin belli bir grubu hariç.

  İşte onlar, yani ÇARŞI’nın yeni A Takımı, AKŞAM’a konuştu. Kimdirler, kimlerdendirler. Siyasi görüşleri nedir. Böyle bir olaya neden ihtiyaç duydular. Nelerin yanlış yapıldığını gördüler, onlar ne yapacaklar. Konuyu fazla uzatmıyoruz, sözü ÇARŞI’nın yeni liderlerine bırakıyoruz:

  "YANLIŞLARINI ANLADILAR"
  “Biz 2003’te de görevi devralıyorduk. Bu arkadaşlarımızla bir sene önce de konuştuk. Onlar da kabul ettiler. ‘Erdem gelsin, bu misyonu üstlenebilecek bir arkadaşımız. Erdem’in hakkıdır ona yakışır’ dediler. Biz de bekledik. Alen ile de konuştuk, helalleştik. Çekileceklerdi, ama ‘feshettik diye bir açıklama yaptılar. Ondan sonra ajitasyona döndü iş. Kendilerini fesih ederek kaos ortamı yarattılar. Sonunda yanlış yaptıklarını anladılar.”

  “Tribünden siyaseti kaldırmak istiyoruz. Tribünlerin amacı siyasal mesaj vermek değil, takımı desteklemektir. Bizim sağla solla işimiz yok. Herkes dinini, ırkını, siyasetini stadın kapısının önünde bıraksın, içeriye formasını giyip girsin.”

  "ARTIK BELEŞ BİLET YOK"
  “Bundan sonra kimse Beşiktaş’tan bir şekilde rant elde etmesin. Bedava biletler alınmasın. Atkılar, formalar yaptırılıp satılmasın. Beleş bilet yok. Tribünler lisanslı ürünleri alacaklar, hiçbir rant ilişkisi olmadığı için kavga olmayacak.”

  “Başkanı gönderip göndermemek genel kurulun işi, tribünlerin değil. Tribünleri genel kurullara sokmayacağız. Genel kurulun üzerinde tribünün baskı oluşturmasının gereği yok. Kimse kendini farklı hissetmesin.”

  “Beşiktaş tribünlerinde küfürler, günahlar, hainlikler var. Bunlar üzücü. Biz G.Saraylı, Fenerli dostlarımızla da buluştuk. Küfür etmemek için elimizden geleni yapacağız. Bursalı arkadaşlarla da görüştük, husumeti bitireceğiz.”

  “Bizim amacımız eşlerimizle, sevgililerimizle, çocuklarımızla maça gidebilmek. Bizim derdimiz para, pul, şan, şöhret değil.”

  "SAĞDAN SOLDAN ANLAMAYIZ"
  “İşin içinde rant olmasa, 43 yaşında film artistleri gibi televizyonlara çıkıp ajitasyon yapmazlar.”

  “İlk başından beri maksadını aşan açıklamalar yapıyorlar. Biz komutan değil, Beşiktaş’ın askerleriyiz. Arkadaşlarımız açıklara gitmişler, oradan seyrediyorlarmış. Biz hiç açılmadık, hep oradaydık. Biz eleştirilere kızıp yolumuzdan dönecek insanlar değiliz. Aslolan Beşiktaş’tır.”

  “Sosyal içerikli mesajlar devam edecek ama siyasi simgeler bitecek. Anarşistin A’sı olmayacak.

  “Bölünmelere kadar gitti tribünler. Bu bölünmelere neden olan bu işaretleri ortadan kaldıracağız. Biz ne anlarız sağdan soldan, biz tribüncüyüz.”

  “İnsanlar kavgasız, o semtmiş, bu semtmiş ayrımı yapmadan tribünlere gelecek. Esenler, Karagümrük gibi semt bayrakları da kalkacak.”

  “Ermenisi, yahudisi, müslümanı olsun birçok insan var. Bu insanların hep bir arada Beşiktaş paydası için bir arada olması lazım. En ufak bir terslik tribünlere daha değişik yansıyor.”

  “Kavga eden, rant elde etmek isteyen, huzuru kaçırmak isteyenler artık tribünlere girmeyecek. Utanıp giremeyecekler.”

  “İçimizdeki iyilikle içimizdeki kötülüğü yok edeceğiz. İyi olan herkesi şova bekliyoruz.”

  “Bizim hiç kimseyle ilişkimiz yok. Bizim ağabeylerimiz belli. Eksik gidenleri düzeltmek için buradayız. Bu tribünlerin komutanlara ihtiyacı yok, askerlere ihtiyaç var. Hangi maça gidersek kendi paramızla gidiyoruz. Kulübümüzün lisanslı ürünlerini Kartal Yuvası’ndan kredi kartlarımızla alıyoruz. Bundan sonra da böyle olacak. İhtiyacımız yok bizim 200-500 kombineye.”

  "KURTLAR VADİSİ SHOW TV’DE!"
  “Biz 20 senedir bu tribünlerdeyiz. Kurtlar Vadisi ifadesi kullanılıyor bizim için, bu çok ayıp. Bizi ülkücü mafya yaptılar. Bizim hiçbir siyasi kimliğimiz yok. Kurtlar Vadisi Show TV’de.”

  “Bizim için ülkücü mafya falan diyorlar. Genel Kurul’da Yıldırım Demirören’i destekliyorlardı. Yanlarında Ülkü Ocakları yöneticileri vardı. Bu kulübün İkinci Başkanı MHP milletvekili. Senin başkan yardımcın bu. Onların da adına çamur atmış oluyorsun. Sen nasıl bu kulübe siyaseti sokabilirsin ki. Bizim partiyle, siyasetle, dinle işimiz yok.”

  “Hepimiz farklı siyasi görüşte kişileriz. Hepimiz için de Türkiye Cumhuriyeti’nin askerleridir diyebilirsiniz”

  “Şarabı da içeriz, esrarı da çekeriz gibi küfürlü besteleri tribünlerden kaldırmak ‘light’lıksa ‘ligh’tız o zaman.”

  YENİ LİDER ERDEM FORA !..
  Erdem Fora 31 yaşında. Vatani görevini Mardin’de sürdürüyor. Askerliğinin bitimine 85 gün kalmış. Şu an hava değişimi almış. Beşiktaş semtinden. A takımındaki arkadaşları “Beşiktaş tribünlerinin bundan sonraki söz sahibi Erdem Fora’dır. Tribünlerin beklediği kişidir kendisi” diyor. Erdem Fora bu liderliği üstlenmiş. O da diğer arkadaşları gibi aynı dili konuşuyor. “Bundan sonra tribünlerde güzellik olacak. Kavgalar, vurdular, kırdılar son bulacak. Bu güzellikleri hep beraber yaşatacağız” diye konuşuyor. A takımı, bugün Maçka Demokrasi Parkı’nda saat 19.00’da bir basın toplantısı yapıp hedeflerini açıklayacak.

  Erdem Fora (31): Vatani görevini yapıyor, semti Beşiktaş

  Gökhan Karamehmet (31): Kuyumcu, semti Kurtuluş

  Erhan Küçükçavdar (30): Uluslararası lojistik firmasında çalışıyor, semti Karagümrük

  Ali Güney (30): Fırın firması sahibi, semti Tophane

  Ahmet Topçu (30): Spor tesisi işletmecisi, semti Kuştepe

  Gökhan Tatan (29): İlaç firmasında mümessil, semti Mecidiyeköy

  "ASİ RUH'UN GELİRİNİ BEŞİKTAŞ'A BAĞIŞLASINLAR"
  Beşiktaş tribünlerinin yeni liderleri, Alen ve arkadaşları ile bir husumet ortamı doğmasını istemiyorlar, buna da izin vermeyeceklerini söylüyorlar. Ancak eylemlerinden ve söylemlerinden rahatsızlık duyduklarını da vurguluyorlar. Ve ilginç de bir öneri getiriyorlar: “Asi ruh diye film çektiler. Bu filmin telif hakkını, tüm gelirini Beşiktaş’ın Kartal Yuvası’na bağışlasınlar. Beşiktaş’tan rant elde etmesinler, rant peşinde olmadıklarını ispat etsinler biz de bütün haklarımızı helal edeceğiz.”

  Çarşı’nın yeni A Takımı, tribünlerdeki ambiansın eksilmeyeceğini, aksine daha da güzelleşeceğini de iddia ediyorlar ve “Beşiktaş tribünlerinde herkes bir Alen adayıdır” diyorlar.

  ARTIK BUNLAR OLMAYACAK !!!
  * ÇARŞI’nın A harfinin simgelediği anarşistin A’sı kullanılmayacak.
  * Siyasi simge içeren pankart açılmayacak, slogan atılmayacak.
  * Hiç kimse kulübe üye olmayacak. Üyelikleri bulunanların üyeliklerini dondurmaları planlanıyor.
  * Tribünlere semt pankartları asılmayacak.
  * “Şarabı da içeriz, esrarı da çekeriz”, “Allah belamızı versin” şeklindeki tezahüratlar son bulacak.
   
 2. GhOsT

  GhOsT Yeni Üye

  Saçmalık işte alen abilerin çekilmelerine sebep olan kişiler...Yazık ortam onlara kalıyor tamda istedikleri gibi.çArşı nın A sını değiştirceklermiş sıkar o biraz :)bizim felsefemizi temsil ediyo o...
   
 3. bende katılıyorum aynen sana..tamam bazı yerlerde haklı olabilirler..küfürlü tezahüratları kaldırsınlar bişey diyen yok ama yıllardır Çarşının simgesi haline gelmiş anarchynin A sını kaldırmak bence de saçmalık..:)
   
 4. faruko

  faruko Yeni Üye

  ÇARŞI bitmez bitmeyecek
   
 5. mayyak_uur

  mayyak_uur Manyaq üyé

  Eskisi gibi oLmaz bence .. Çünkü çoğu çArşı grubu üyesi aLen var diye geliyorLardı..Alen Kadar popüLer oLmaları cok zaman aLır.
   
 6. GhOsT

  GhOsT Yeni Üye

  Bunlar çıkarçı bir grup tutunamıcaklar ya alen abiler dönücek yada onların arkasından bayrağı devralacak onlar gibi birisi gelecek yakınlarından eminim.Ortam bunlara kalmamalı...
   
 7. çarşı nın başında kimin oldugu önemli değil bencede...sonuçta çarşı bir ruh..baştakiler kim olursa olsun çarşı kimligini kaybetmeyecek...
   
 8. ShadoW

  ShadoW sıradan bi üye

  Çarşı benim için bitmiştir artık... Artık Çarşı Ankara değilim bitti , Çarşı yok...


  Yönetim yalakalarıyla aynı düşünceyi savunup , aynı tribünü paylaşmam. Lanet olsun yönetime , lanet olsun A takımına adları bile sahte ! çalıntı Savaş Ay özentileri. 1 Grup soytarı...

  Renklerine aşığım Beşiktaş'm.. Yönetim yalakalarıyla aynı safı tutamam.

  ÇARŞI biziz , ÇARŞI asla A takımı falan olamaz. Bu A takımı diye bahsedenler A(YAK) TAKIMI
   
 9. ShadoW

  ShadoW sıradan bi üye  ÇARŞI Alen' le doğmadı ! Biz Alensizde vardık. Bizi Beşiktaş' a ÇARŞI'ya bağlayan Alen değil içimizdeki aşktı...
   
 10. green_eyes

  green_eyes Üye

  ne ask ama:D
   
 11. ShadoW

  ShadoW sıradan bi üye

  Çık aradan fenerli ! Dalga geçme yeri değil burası.. Aşkımıza laf yok !
   
 12. bjk1903carsi

  bjk1903carsi Harbi Beşiktaşlı

  kardesım hıcde bıle çArşı beşiktaş ın önüne gecmedi gecseydi şuan da bjk diye birşey olmazdı
  biz sadece BEŞİKTAŞ A aşıgız çArşıda aşkımızın simgesi sadece bir simge çArşıda ahmet mehmet en ibaret değildir çArşı tüm BEŞİKTAŞ aşıklarınındır BEŞİKTAŞ INDIR
  eger bu kadroyu dagıtılırsa ne olur bence çok kötü olur herkez şu oluşumu şu ritmi yakalayamaz bence kaldıgı yerden devam ettsin tüm temennimiz bu
  çArşı bitmez!!!
  çArşı dağılmaz!!!
  bu AŞK burda BİTMEZ!!!
  ölene kadar hatta edebi hayatta gene BEŞİKTAŞ I seveceğiz....
   
 13. XİLAX

  XİLAX HaRbİ KıZ

  ne sanıyo lan bunlar çarşı alayına karşı a' sı yokmuşmuş biraz zor a harfini kaldırmak