Kararınızı bu kampüste verin

Ömer
Yönetici
Kararınızı bu kampüste verin
Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından öğrencilerin meslek seçimlerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen “Kariyer Günü” 29 Şubat Cuma günü Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından öğrencilerin meslek seçimlerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen “Kariyer Günü” 29 Şubat Cuma günü Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.
Kariyer Günü’nde, 24 ayrı meslek dalından uzmanlar bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaşacak. Eyüboğlu Eğitim Kurumları; genellikle üniversitelerde görmeye alıştığımız mezuniyeti yaklaşan gençlerin iş bulmalarına yarayan kariyer günü etkinliklerini lise öğrencilerine taşıyor.
Amaç; lise öğrencilerinin üniversitede eğitim alacakları bölüme karar vermelerine yardımcı olmak ve tanımak istedikleri meslekler hakkında konunun uzmanlarından bilgi almalarını sağlamak.
Kariyer Günü’nde ele alınacak ve tanıtılacak meslekler, öğrenciler arasında yapılan anket ile belirleniyor. Gençlerin meslek seçimindeki eğilimlerini ortaya koyan ankette hukuk, mimarlık ve tıp gibi her zaman tercih edilen mesleklerin yanında yazılım mühendisliği, endüstriyel tasarım, havacılık ve uzay mühendisliği gibi son zamanlarda öne çıkan meslekler de yer alıyor. Anket sonuçlarına göre gençler en çok biyomühendislik, moleküler biyoloji ve genetik konularını merak ediyor.

Son düzenleme: