Karakol Dizi Konusu

Diziler bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Karakol dizisinin konusu, Karakol dizi konusu ne

  Show TV’nin yeni polis-aksiyon dizisi ‘Karakol’ çok yakında seyircisiyle buluşacak. Farklı senaryosu ve iddialı sahneleriyle seyirciyi etkileyecek olan dizinin çekimleri, Beykoz’daki eski ayakkabı fabrikasında başladı.

  Dizide, İçişleri Bakanlığı’nın büyükşehirlerde artan suç oranını önleyebilmek için geliştirdiği yeni proje kapsamında kurduğu Özel Tim’in maceralarını konu ediniyor. En yetenekli polislerden oluşan bu ekip, suç oranı en yüksek bölgelerdeki karakollara yerleştirilerek suç ve suçlularla mücadele edecek. Dizide Özel Tim’in başındaki ‘polis Reşat’ı Ertan Saban canlandırırken güzel oyuncu Ekin Türkmen ise hayat kadını rolüyle ekrana gelecek.

  İşte “Karakol”un hikâyesi:
  İçişleri Bakanlığı, özellikle büyük şehirlerde artan suç oranını önleyebilmek için yeni bir proje geliştirir. Proje kapsamında, emniyet teşkilatının dışından seçilmiş yetenekli kişilerden oluşan, bazı özel yetkilerle donatılmış birimler oluşturulacak ve bu birimler şehrin suç oranı en yüksek bölgelerinde bulunan karakollara yerleştirilerek suçla mücadelede aktif olarak kullanılacaklardır.

  Bazı bakanlık yetkililerince hararetle desteklenen proje bazıları tarafından da eleştirilir. Projeyi destekleyen taraf suçla mücadelede bu birimlerin kullanılmasının büyük yarar sağlayacağını savunurken, diğer taraf özel yetkilerle donatılmış kişilerin zaman içinde suça bulaşacağını savunur. Bunun üzerine bakanlık yeni proje için bir pilot uygulama başlatır. İstanbul’un suç oranı en yüksek bölgesinde bir Karakol belirlenir. Bu karakola “operasyon timi” adı verilecek olan özel birim yerleştirilecek, belirlenen süre sonunda timin başarısı değerlendirilerek projenin Türkiye genelinde uygulanıp uygulanmayacağına karar verilecektir.
  İçişleri Bakanlığı’ndaki bir yetkili, projenin başına Reşat adında bir polisi getirir. Reşat, suçla mücadelede gösterdiği önemli başarılardan dolayı teşkilatın yüz akı olmuş, ancak bir dönem ismi yasadışı olaylara karıştığı için kızağa çekilip beklemeye alınmış bir polis memurudur. Adına açılan davaların düşmesinden sonra İçişleri Bakanlığı’nın “pilot uygulamayı” hayata geçirmesi için görevlendirilir. Ekibini kendi kurar.

  Aradan 6 ay geçer. Reşat ve adamlarının işe başlamasıyla, bölgedeki suç oranı düşmeye başlamıştır. Operasyon timi sokağa hâkimdir. Suçu büyük oranda kontrolü altına almayı başarmıştır. Karakolda Reşat ve adamları ayrıcalıklı bir konuma sahiptirler. Ancak bunu sağlamak için çoğu zaman kuralların dışına çıkmakta ve kendi adaletlerini uygulamaktadır. Metin’in, hem de yakın bir zaman Metin’in yerini alacak alan aynı karakolda sorgu masasında çalışan Haluk’un Reşat hakkındaki şüpheleri artar. Reşat kendi bildiği yöntemlerle işini yapmaya devam ederken, diğerleri onu kirli çamaşırlarını gün yüzüne çıkarmak için çabalar.