Kanal 7 Frekans

Uydu Frekansları bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Kanal 7 Frekansı

  1994 yılının Temmuz ayının son günlerinde yayın hayatına başlayan Kanal 7 Yeni Dünya Medya Grubu'nun bir kanalıdır. Ulusal çapta yayın yapan Kanal 7 dini programların yanı sıra, gündüz kuşağı yayınları ve siyasi programları ile dikkat çekiyor.

  Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan'ın konuk olduğu Cuma Sohbetleri, Prof. Dr. Cevat Akşit'in dini soruları cevapladığı Hayat Dersleri kanalın en çok izlenen dini programlarıdır.

  Bununla beraber Kanal 7'nin siyaset dünyasında yankı uyandıran İskele Sancak programı ve Kanal 7 Ana Haber programı da kanalın iddialı yapımlarından. Kanal 7 Ana Haber programının ardından her gün gazeteci yazar Fehmi Koru gündemi yorumluyor.

  Alternatif tıp yöntemlerinin anlatıldığı Dr. Feridun Kunak Show ise dikkat çeken farklı yapımlardan birisi. Elif isimli bir günlük dizinin yayınladığı Kanal 7 dizi bakımından diğer ulusal kanallara göre daha az dizisi bulunan bir kanal. Genellikle eski dizilerin yanında, Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın filmlerine kanala baktığımızda denk gelebiliyoruz.

  Türksat 4A'nın hizmete girmesinin ardından Kanal 7 ayrıca HD kanalı ile uydudan ve diğer platformlardan yayın yapmaktadır.

  Kanal 7 Uydu Frekans Bilgileri
  kanal-7-frekans.jpg
  FrekansPolarizasyonSembol OranıFECKapsam
  12095Yatay (H)48005/6Doğu

  Kanal 7'nin yayın yaptığı diğer platformlar
  PlatformKanal Sırası
  Digitürk34. Kanal
  D-Smart27. Kanal
  Teledünya27. Kanal
  Tivibu28. Kanal