Kan grubunuza göre beslenin

Beslenme bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Kan grubuna göre beslenme, Kan grubuna göre beslenme Önerileri, Hangi Kan Grubu Nasıl Beslenmeli
  [​IMG]
  Kan Grupları ve Beslenme
  Herkesin kan grubu farklıdır. Dr. Peter D. Adamo tarafından geliştirilen kan grubu diyetleri herkesin kan grubuna uygun bir diyet çizelgesi takip etmesini öngörmektedir.

  Kan grubu 0 olanlar;

  Bu kişilerin yüksek protein değerleri içeren yiyecekler yemesi gerekmektedir. Bol miktarda et ve balık içeren, düşük karbonhidratlı beslenme düzeni benimsenmelidir.

  Kan grubu A olanlar;

  Bu kan grubuna mensup kişiler vejetaryen beslenmeye özen göstermelidir. ÖZellikle fındık, fıstık, tohumlar, tahıllar, baklagiller ve bol miktarda sebze-meyve tüketmeleri gerekmektedir.

  Kan grubu B olanlar;

  B grubu kişiler yiyecek kısıtlaması en az olan kişilerdir. Sadece işlenmiş besinlerden uzak durmaları gerekmektedir. Fındık-fıstık gibi yemişleri tüketebilirler, ancak yine de bol karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalarında fayda vardır.

  Kan grubu AB olanlar;

  Bu gruptakiler A ve B grupları için önerilen besinlerden tüketmelidir. Ancak orta yolu bulmak gereklidir. Çünkü B grubunun rahatlığı A vitaminin kısıtlayıcılığıyla kafa karıştırıcı bir duruma sebep olabilir. Bu nedenle az ama istedikleri herşeyden yiyebilirler.