Jurassic Park: Operation Genesis Türkçe Yama

Oyun Yamaları bölümünde yer alan bu konu SüKuN tarafından paylaşıldı.

 1. SüKuN

  SüKuN Harbi Aktif Üye

  Jurassic Park: Operation Genesis Türkçe Yama indir

  Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:


  Jurassic Park ; sinema salonlarından hatırladığımız o dev dinazorların PC oyununa entegre edilmiş hali. Jurassic Park: Operation Genesis yani kısaca JPOG, diğer çıkmış JP oyunları arasında en kalitelisi. Oyunun türü strateji olmasına ragmen, içerisinde biraz da simülasyon barındırıyor. Amacımız Jurassic Park'i yeniden inşa edip yeni dinozorlar üretmek ve gelen ziyaretçilerden para kazanmak. Bazılarına bu tür oyunlar sıkıcı geldiği için, oyuna 12 adet eğlenceli görev de eklenmiş. Mesela tel örgülerden kaçan dinozorları ziyaretçilere saldırmamaları için helikopterle takip edip, bayıltıcı silahla vuruyorsunuz. Ya da Jurassic Park takvimi hazırlamak için parkta dolaşıp resim çekiyorsunuz. Bu kısımları oldukça keyifli.

  Kolay bir oyun gibi görünüyor, ama aksine biraz karışık bir oyun olduğu için oynaması bir hayli zor. Bu nedenle önce training kısmını oynamanızı tavsiye ediyoruz. Oyun hakkındaki her şey oldukça detaylı bir şekilde anlatılıyor. Öncelikle dinozor üretmek için ya kazı yapıp fosil bulmanız gerekiyor ya da paraya kıyıp satın almanız lazım. Çok iri bir dinozor yapıp da telleri ince tutarsanız, başınıza büyük bir iş alırsınız; dinozor telleri koparıp kaçar ve ziyaretçilere saldırır. Aslına bakarsanız bu durum bazen acayip zevk verebilir, çünkü o kadar farklı isteklerde bulunan ziyaretçiler var ki, sizi çıldırtabiliyorlar. Kimileri dinozorları sakin bir halde görmek isterken, kimileri de onları birbirleriyle kavga ederken görmek istiyor.

  Bunun dışında tabii ki normal talepler de var, ziyaretçileriniz daha rahat edebilsinler diye fast-food tarzı yerler yapıp manzarayı hoş tutmanız gerekiyor.

  Yamanın Kurulumu: Yamayı kurmaya başlamadan önce Jurassic Park: Operation Genesis oyununu tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Yamayı Jurasic Park Operation Genesis oyununu kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu yama C:\Program Files\Universal Interactive\Blue Tongue Software\Jurassic Park Operation Genesis\Data\GUI\Locales klasörüne kurulacaktır. Eğer siz JurassicPark Operation Genesis oyununu farklı bir klasöre kurmuşsanız, yamanın kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak oyunu kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.

  Not: Her ihtimale karşı C:\Program Files\Universal Interactive\Blue Tongue Software\Jurassic Park Operation Genesis\Data\GUI\Locales klasörünün bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Eğer yamadan memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.
   

  Eklenen Dosyalar:

  Son düzenleme moderatör tarafından: 14 Temmuz 2010