iste erkeklerin melek oldugunun kaniti

Bir gün ormancinin biri dallari nehrin üzerine sarkan agacin dallarini keserken baltasini suya düsürür.

"Aman tanrim" diye bagirdiginda bir peri belirir ve "Ne diye bagiriyorsun?" der.

Ormanci baltasini suya düsürdügünü ve yasamini sürdürebilmek için o baltaya ihtiyaci oldugunu söyler.

Peri suya dalar ve elinde bir altin balta ile tekrar belirir. "Baltan bu muydu ?" diye sorar. Ormanci "hayir" diye cevaplar.

Peri suya tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüs bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar. "Baltan bu muydu ?"

Ormanci yine "hayir" diye cevaplar. Peri suya tekrar dalar ve bu sefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar.
"Baltan bu muydu?
" Ormanci "evet" der. Ormancinin dürüstlügü perinin çok hosuna gider ve baltalarin üçünü de kendisine verir. Ormanci mutlu bir sekilde evine döner. Bir zaman sonra ormanci esiyle birliktenehir boyunca yürürken karisi suya düser. Ormanci "aman tanrim" diye bagirir. Peri yine belirir ve sorar: "Ne diye bagiriyorsun ?"

Ormanci" karim suya düstü der. Peri suya dalar ve Jennifer Lopez ile birlikte geri döner."Senin karin bu mu?" diye sorar. Ormanci "evet" der.
Peri sinirlenmistir, "Yalan söylüyorsun, gerçek bu degil" der.

Ormanci "özür dilerim peri, ortada bir yanlis anlasilma söz konusu. Eger Jennifer Lopez için hayir deseydim bu sefer Catherine Zeta-Jones ile geri dönecektin, ona da hayir deseydim karimla dönecek ve her üçünü de bana verecektin. Ben fakir bir adamim ve üç karimin sorumlulugunu tasiyabilecek durumda degilim. Jennifer Lopez'e evet dememin sebebi budur...

Bu hikâyeden alinacak ders: Ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa bunun iyi ve saygin bir nedeni vardir ve bu baskalarinin yarari içindir.
Kendileri için bir sey istiyorlarsa tren çarpsindir...