İstanbula Yakın Yazlık Yerler

İstanbul bölümünde yer alan bu konu mahir tarafından paylaşıldı.

 1. mahir

  mahir Harbi Aktif Üye

  İstanbula Yakın Yazlık Yerler, İstanbula yakın yazlık tatil mekanları

  Avşa adası
  Marmara Denizi ortasında Kapıdağ Yarımadası'nın uzantısında oluşmuş adalar grubundan biri. Bir ismi Avşa, diğer ismi Türkeli, halk arasında ise Şarap Adası olarak ünlenmiş. İstanbul'a çok yakın olmasına rağmen İstanbul'dan çok farklı. Marmara'dan Çanakkale Boğazı'na kucak açmış. Ege havası var . Deniz suyu lezzetiyle Ege gibi tam karşınızda Kara Biga, arkanızda Tekirdağ, yanınızda Marmara Adası, elini uzatsanız Ekinlik, Koyun, Paşa Limanı, biraz ilerde Erdek.

  En soğuk ayı Ocak'ta, en sıcak günleri Temmuz'da, en çok yağmuru Aralık ayında görüyor.

  İnanç Turizmine hizmet veren Yiğitler Köyünde bulunan Ali Dede Türbesi bulunmaktadır. Her yıl adanın yerli halkı ve ada dışından gelen yazlıkçılar tarafından özel günlerde ziyaret edilir.

  Avşa'ya gelenlerin adaya gelipte yapmadıkları hiçbir şey yok gibidir.Her koyda denize girmenin ve güneşlenmenin rahatlığını yaşamış denizimizden çıkan tüm mahsullerin tadına bakmış ve sonrasında mükemmel bir tatil yaşamanın keyfini paylaşmışlardır.

  Tekirdağ

  Kumcağız Sahil Evleri
  Denizin birkaç metre yüksekliğinde ufak tepeliklerden oluşan Kumcağız'da tertemiz doğa içinde yaşamak isteyenler için Kumcağız Sahil Evleri biçilmiş kaftan. İstanbul'a 140 kilometre uzaklıkta olan Kumcağız Sahil Evleri, denizin ve ormanın hemen yanı başında.

  Ayvalık