İstanbula yakın şelaleler

İstanbul bölümünde yer alan bu konu hakan tarafından paylaşıldı.

 1. hakan

  hakan Üye

  İstanbul civarında kafanızı dinleyeceğiniz arkadaşlarınızla ve ailenizle güzel bir gezinti yapabileceğiniz şelaleler bulunuyor. Bu şelaleleri sizlere tanıtmak isteriz. Bir hafta sonu ailenizle piknik yapıp güzel bir zaman geçireceğiniz doğa harikası bu yerleri mutlaka ziyaret etmenizde fayda var.

  İstanbul'daki Şelaleler

  Erikli Delmece Yaylası ve Şelaleleri
  erikli-delmece.jpg
  Yalova'ya yaklaşık olarak 30 km mesafedeki yer Yalova kent ormanı içinden geçer. 2 km patika yürüyüş yolu kullanılarak, asma köprü ve seyir teraslarından geçilerek ulaşılan şelaleler doğanın eşsiz güzelliklerini barındırmaktadır. Genellikle kamp kurmak isteyen gençler için uygun bir yerdir.

  Kurudere Şelaleleri
  kurudere-selalesi.jpg
  Şile-Ağva' ya bağlı Hacıllı köyü yakınlarında bulunan Kurudere Şelaleleri ve çevresi, İstanbul'un yanı başındaki en eşsiz doğa hazinelerinden birisi.

  Güzeldere Şelalesi
  guzeldere-selalesi.jpg
  İstanbul'da (Tuzla) 159 km uzaklıkta olan Düzce'den TEM kavşağından sonra 28 KM keyifli bir yolla Güzeldere Şelalesine erişilebiliniyor. TEM'den Düzce sapağından çıktıktan sonra Gölyaka tarafına dönülerek ve levhalar izlenerek Güzeldere Şelalesine erişmek mümkün.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 31 Ocak 2015