İş görüşmesinde saçlar nasıl olmalı?

Meslekler bölümünde yer alan bu konu soru tarafından paylaşıldı.

 1. soru

  soru Üye

  İş görüşmesinde saçlar nasıl olmalı? İş görüşmesine gideceğim saçım nasıl olmalı?
   
 2. Ömer

  Ömer Yönetici

  Sade ve Basit Topuzlar Yapılabilir

  İş görüşmelerinde sade ve basit topuzlar tercih edilmelidir. Görüşme gündüz olacağından, yapılacak topuzlarda abartı olmamalı; günlük kullanabileceğimiz, fazla tepelerde olmayan, daha çok arka bölümde veya ensede olan topuzlar tercih edilmelidir. Yan topuzlardan kesinlikle kaçınılmalıdır.

  Saçı Uzun Olanlar At Kuyruğu, Kısa Olanlar Düz Fönü Tercih Edebilir

  Saçın uzunluğu yeterliyse, sade ama şık bir atkuyruğu ilk izlenim için tercih edilebilir. Saç kısaysa, kabarık olmayan sade bir fönü de tercih edebilirsiniz. Dalga dalga olan kabarık saçlar, havalı bir görüntü oluşturacağından yanlış bir seçimdir.

  Saçlar Toplanacaksa Dip Boyasına Dikkat!

  Her türlü toplama şekli saç diplerini ortaya çıkaracağından, dip boyası kesinlikle ihmal edilmemelidir. Dip boyası gerektiren saçlardaki topuzlar, daha kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır.

  Topuz, her zaman bayanın kendine olan güvenini ortaya koyar. Saçın derli toplu oluşu ise düzeni ve disiplini simgeler. Unutmamak gerekir ki, kadınların saçlarına yaptıkları modeli kendilerine yakıştırması, her şeyin farkında olan ve ne istediğini bilen biri imajı verir.