iphone 5 özellikleri hakkında bilgi

Soru & Cevap bölümünde yer alan bu konu soru tarafından paylaşıldı.

 1. soru

  soru Üye

  iphone 5 özellikleri hakkında bilgi lazım teknik özellikleri nasıl?
   
 2. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  iPhone 5′in özellikleri devrimsel nitelikte değil de evrimsel nitelikte olacak. Ayrıca Apple iPhone 4′teki Infineon yonga takımını Qualcomm’la değiştiriyor. Bunun dışında ise yeni iPhone icin alınacak tüm malzemeler yine aynı firmalardan alınacak.

  Evrimsel özellikler dendiği icin cok büyük yeniliklerin dışında şu andaki özelliklerinin bir ya da iki seviye üstünü düşünebiliriz. Yani yeni bir anten, 1.2GHz işlemci, 3.5 inc ekranın yerine 3.7 inc bir ekran gibi. Ayrıca USA Today iPhone 5′in LTE destekleyeceğini söylemişti. LTE Amerika’daki süper hızlı bir mobilinternetağı. Bu da iPhone 5′i 4G bir telefon yapabilir. Tabii kullanıcıların bu isimlerle kafasının karışması da olası.

  Yeni iPhone’un telefonu bir cüzdan haline getireceği de konuşulanlar arasındaydı. Yani iPhone 5′iniz yeni kredikartınız olabilir. Ancak Techeye, Apple’ın bu olasılığı daha önce de değerlendirdiğini ve yapmadığını söylüyor. Yani bu özellik icin biraz daha bekleyebiliriz.

  Apple, şimdiye kadar hep haziran aylarında yeni nesi iPhone ürünlerinin duyurusunu yapıyordu.

  Durum böyle olunca San Francisco'da gercekleşen WWDC2011 geliştirici konferansında, herkes iPhone 5'in duyurusunu bekliyordu fakat beklenen olmadı. Hic kimse iPhone 5'ten bahsetmedi.

  iPhone’lara Konser ve Mac Yasağı
  Buna karşın Bloomberg, güvenli bir kaynaktan aldığı bilgiye göre, yeni nesil iPhone'un iPad 2 de kullanılan yeni nesil A5 işlemcisine sahip olacağını iddia etti.

  iPhone 5, 8 Megapiksel lik bir kameraya sahip olacak ve iOS 5 işletimsistemi ile birlikte satılacak.
  [​IMG]