Internet Explorer 8.0 neler getirecek?

Windows bölümünde yer alan bu konu SYSTEM tarafından paylaşıldı.

 1. SYSTEM

  SYSTEM Üye  Microsoft'un Windows işletim sistemine entegre ettiği tarayıcısı Internet Explorer'ın gelecek sürümü 8 hakkında bazı bilgiler gün ışığına çıktı.

  Las Vegas'taki Mix '07 geliştiriciler konferansında konuşan IE platform mimarı Chris Wilson Internet Explorer'daki yenilikleri şöyle açıkladı:

  Ajax Nesne Yönetimi

  Chris Wilson IE 8.0'ın, web sayfalarında etkileşimli servislere izin veren nesne tabanlı Ajax tekniğine önem vereceğini bildiriyor. Ajax sayesinde sayfada herhangi bir bağlantıya tıkladığınızda yeni sayfa yüklemesi olmadan içeriğe erişmek mümkün. Bazı geliştiriciler Ajax'ı Web 3.0 olarak değerlendiriyor.

  CSS İyileştirmesi

  IE'nin yeni sürümü yine Cascading Style Sheets (CSS) 2.01 ile daha iyi anlaşacak. Bu sayede web sayfaları belli bir biçime sahip olmaktan çıkıp hem PDA'ler hem de cep telefonları gibi diğer mobil aygıtlarda da sorunsuz görüntülenebilecek.

  Eklenti (Plug-In) Geliştirme

  Bildiğiniz gibi Firefox ve Opera gibi tarayıcılar eklentiler açısından gayet zengin iken IE üvey evlat muamelesi görüyordu.Yeni sürüm 8.0 ile artık geliştiriclerin IE için eklenti hazırlaması çok daha kolay olacak.

  IE 8.0'ı 2008 gibi anmaya başlayacağız.