hp marka laptopta hp tools ve recovery disklerini silme

keroo_kero Yeni Üye
arkadaşlar 1 hafta önce HP Pavilion 1216st marka laptop aldım ama üzerinde HP TOOLS (E) ve Recovery (D) var bunları silmek istiyorum. eğer silersem klavyedeki bütün tuşları kullanabilirmiyim.laptopa herhangi bir zararı olurmu. yada bu dediğim sürücüleri C sürücüsüne aktarabilirmiyim... YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM TEŞEKKÜRLER...

HP Pavilion G6 1216st
windows 7 home Basic 64 bit
4 GB RAM
1 GB HARICI AMD Radeon HD 6470M
Intel İ5 2.4 İŞLETİM SİSTEMİ
640 GB HARD DİSK

Ek dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    55 KB · Görüntülenme: 1.562
Ömer
Yönetici
Bende HP dv7 kullanıyorum o alanları silersen birşey olmaz. Recovery bölümü cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için gerekli bir yer. Yani recovery yapmak istiyorsan silme o alanı. HP TOOLS'da galiba BIOS güncellemek için gerekli bir alan lazım olabilir...

Tavsiyem garanti süresi bitene kadar kalsın ne zararı var :)

keroo_kero Yeni Üye
bilgisayarı aldığım yerde kendime ait bir sürücü oluşturamadığım için almaktan vazgeçiyordum daha sonra bana bir windows 7 basic cdsi bul ( hala bulmuş değilim ) format at ,atarken bu bölümleri silip biçimlendirirsen bütün sürücüler birleşip tek bir C olacak dediler, ama format attığında bazı sürücüleri tanımayabilir dediler işin işinden çıkamazsan recovery CD sini tak ,lk günkü haline gelir dediler , bu işlemi kendileri yapmak için ücret talep ettiler.. benim korkum HP TOOLS silindiğinde Multimedya tuşlarının çalışmama riski...
HP sitesinden bütün driverları indirdim ama!!!! driverı google dan search ettiğimde bana başka driver veriyo kendi sitesinde başka bi driver mesela google dan AMD Radeon HD 6470m ekran kartı için sp51520 kodlu dosyayı kendi sitesinde ise sp55025 kodlu dosyayı veriyor bende bu yüzden HP ye driverlar konusunda güvenmiyorum

E
Ersin
Aynı Cihaz Bendede var HP_Tools 'un İçinde HP Quick Web Dosyaları Var. Yani Laptop Kapalıyken F5 Tuşuna Basınca Hp Quick Web Açılır. Bunun Klavyedeki Tuşlarla Alakası Yok :) Recovery'De Laptopa Format Atmak Gibi Birşey. Ancak Laptopu İlk Aldığınız Sistemi Geri Yükler. Recovery Silersen Laptopa Birşey Olmaz Ama Laptop Bir Sorunla Karşılaştığında Recoveryden Kolayca İlk Aldığınız Gündeki Sistemi Geri Yükleyemessiniz. DVD Veya Flash Diskten Format Atmak Zorunda Kalırsın. Ancak Servise Gönderirsen Recovery Ve Hp_Tools'u Geri Getirirler. Not: Denedim :)

Laptop Kapalıyken F5 Tuşuna Basınca Açılan HP Quick Web Den Görüntü: