hızlı zayıflamanın yolları...

gizems HaRbİ PrEnSeS
1. Yüksek kalorili içecekleri derhal bırakın.

Günlük aldığınız şekerli ve yüksek kalorili içecekleri keserek kalori alımınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Su, maden suyu ya da yeşil çay gibi içeceklere ağırlık vermeniz metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Özellikle yeşil çay en güçlü metabolizma hızlandırıcılarından birisidir. Vücuttaki kaloriyi yakmanızı kolaylaştırarak hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

2. Az ve sık sık yemek yiyin. Bir seferde fazla yemek tüketiminden kaçının.

Günde üç öğün yemek yemek yerine 6-8 defa az miktarlarda yemek yemeniz metabolizmanızı hızlandıracak ve sizi daha sağlıklı kılacaktır.
3. Kendinizi çok fazla aç bırakmayın.

Uzun süre aç kalmanız enerji ihtiyacınızı karşılamak için kaslarınızı yorgun düşürecektir. Bu da daha az kalorinin tüketilmesine ve depolanan yağlarınızın hayatta kalma alarmı doğrultusunda korunmasını neden olacaktır. Yapılması gerekn şey; yeterli ve dengeli beslenip yediklerinizi diyet yardımıyla yakma yoluna gitmektir.

4. Karbonhidratlara dikkat edin.

Karbonhidratları egzersiz zamanlarına tüketmeye dikkat edin. Günlük karbonhidrat ihtiyacınızı lifli besinlerden karşılayın. Bisküvi, kek ve çikolata gibi şekerli ve nişastalı karbonhidratlardan kaçının.

5. Düzenli olarak egzersiz yapın.

Düzenli egzersiz yapmak sadece egzersiz yaparken değil egzersizden sonra da kalori yakmanızı sağlar. Kaslarınızın güçlenmesi daha fazla kalori yakmak anlamına geleceğinden ağırlık kaldırma çalışmalarını tercih edebilirsiniz.

6. Kendinize gerçekçi hedefler belirleyin.

Zayıflama - kilo verme yoludan kendinize gerçekçi hedefler belirlemeniz zayıflama sürecinde sizi motive eder ve bunun sürekliliğini sağlar. Kilo verme yolundan kendinize öncelikle hedefler belirleyin ve bunları gerçekleştirmek için çaba gösterin. Hedeflediğiniz kiloya ulaştığınızda nasıl görüneceğinizi hayal edin.

7. Yeterli miktarda sıvı alın.

Su, vücudun yağ hücrelerinin yakılması sırasında meydana gelen toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Gün içerisinde bol bol su için.

8. Her öğünde protein alın.

Her öğunde yeterli derecede protein aldığınızdan emin olun. Protein kaslarınızı muhafaza etmenizi sağlar ve bu da daha fazla kalori tüketmeniz anlamına gelir

bn ndn böleyim

bn 16 yaşındayım ve yaşıma girede çook kilolu olduklarımı söylüorlar buda bni çok üzüyor ndn bölim acaba bnce hormonel bozukluğum var ne yesem yarıor çünkü nasıl zayıflayabilirim acaba :(:(:(:(:(:(:mad::mad::mad:

rsnltrk Yeni Üye
:mad:ya bnde 18 yaşındayım zayıflamak için elimden gelen her şeyi yapıorum ama olmuo yawwwwww biri bana şunu şunu yap zayıflarsın desin :mad:

demet şahin Yeni Üye
TOMBİŞİM

canım cğlum 12 yaşında 70 kilo bebekkende fazlaydı şimdide aldı başını gidiyor. aşırı yemek yemiyor ama ne yese kilo oluyor bu durum beni çok düşündürüyor.🤷🤷

BUSRADEMİR Yeni Üye
Aslında ben külolu değilim ama yemekleri biraz fazla kaçırdığımı düşünüyorum arkadaşlar bişey sorucam size ben 13 yaşındayım 7, sınıfa gidiorm 50 küloyum ama boyum baya uzun kulom o kadar dikkat çekici durmuo sizce normal mi ?:rolleyes:

Ömer
Yönetici
Aslında ben külolu değilim ama yemekleri biraz fazla kaçırdığımı düşünüyorum arkadaşlar bişey sorucam size ben 13 yaşındayım 7, sınıfa gidiorm 50 küloyum ama boyum baya uzun kulom o kadar dikkat çekici durmuo sizce normal mi ?:rolleyes:
Boyunuda yazsaydın ideal kilon konusunda bir fikir sunabilirdik:rolleyes:

pesimist sanal alem
yaw arkdaslar herkeste bi kusur vardır ne takıyonuz kilo felan bende kiloluyum boyuma göre ama takmıyorum ilerleyin :D

dilara_7 Yeni Üye
ARKADAŞLAR BEN 13 YAŞINDAYIM VE 60 KİLOYDUM İNTERNETTEN BULDUĞUM MEKSİKA BİBER HAPINI KULLANDIM BİR AYDA TAM 8 KİLO VERDİM BENDE GÖREN ARKADAŞLARIMDA ALDI ONLARDA KİLO VERDİLER HİÇBİR YAN ETKİSİ YOK SADECE İLK GÜNLERDE UYKUSUZLUK OLUYO AMA ÇOK DİNÇ OLUYOSUNUZ İNTERNETTEN SİPARİŞ EDİYOSUNUZ 40 TL SADECE KAHVALTIDAN SONRA Bİ TANE YUTUYOSUNUZ BAŞKA HİÇ BİŞEY YAPMIYOSUNUZ ÇOK MUTLU VE ZAYIFIM 👍

game_81 Yeni Üye
hepinizin sorununu anlıyorum sizin sorunlarınız düzensiz yemek olabilir düzensiz yemek yemek sabah yemeğini yememek bunlar sizi kilo artışına doğru ilerletir ama mesela zayıflamak için her 2 saatte bir bir mesela elma yemeniz iyi olur elmanın yağı tuzu şekeri yok hem insanada sağlıklıdır sadice bir elma yiyerek midenizi çalıştırır ve öğütmeye başladığında mide zarara girer nasıl girer midekasları öğütmeye başladığında bir meyveyi hemen öğütür öğüttüğündede mide kas aşamasını bırakmaz ve mide boşken kaslar çalışır ve siz hiçbir şey yapmadan 3ayda 4ayda 10kilo vermeniz normal hele siz blue çağındakiler siz 1-2 ayda narmal kilonuzu alırsınız;)

mehmet10x şair'in son şiir'i
bence hızlı kilo iyi değil profesörlerde hızlı kilo vermeyin diye programlarda açıklama yapıyor
belli bi zamandan sonra hızlı bi şekilde verdiğinden dahada fazlasını alabilirsiniz

düzenli spor ve yediklerimize dikkat etmeliyiz yüzme ve bisiklet çok işe yarıyor bide
kahvaltı ve yemeklerde tuzlu ve şekerlileri aynı anda yemeyin mesela kahvaltıda tuzlu yiyecekseniz şekerli kesinlikle yemeyin şekerli yiyecekseniz tuzu kesin yemeyin

bağırsak sorunu yaşayan varsa eğer maydanoz u iyice yıkayıp iyi yeşiliğinden seçip miksere koyun su bir bardak kadar yada biraz daha fazla ve bal koyun mikserde çekin iyice daha sonra
afiyetle için devamlı uygulayın faydasını inşaallah görürsünüz

dertetme Yeni Üye
arkadaşlar bence fazla dert etmeyin bundan sonra fazzla kilo almamaya bakın zaten zamanla boyunuz uzayınca yaşınıza göre ideal kiloya gelirsinizx;)

yfor Yeni Üye
:mad:59ila61kilo arasında gidip geliyorum ama ben 55kiloda olmak istiyorum tavsiyenizi bek.........

GsultrAslanGs Yeni Üye
Boş Yere Egzersiz Diyet Yaparak Zayıflamaya Çalışıp Zaman Harcamayın. Uyuşturucu Kullanın Zayıflarsınız :) Şaka Bi Yana Benden Size Tavsiye Sabah Sadece 1 Çay İçerek Evden Çıkın Öglen Bi Simit Yeyin, Akşamda Doyurun Karnınızı Başka Hiçbişey Yemeyin Özellikle 11:00'den Sonra Hiç Bişey Yememeye Dikkat Edin Zayıflarsınız. Bende Kiloluydum 20 Yaşında 80 kiloydum, Şimdi 69 Kiloyum Bunun Sebebide Düzensiz Yaşam Tarzıdır :)

Son düzenleme: