Her üye'ye hergün bir KELİME-İ İSTİRCA!!

matematikçi MATEMATİKÇİLERİN KRALI
Bismillahirrahmanirrahim

(Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla)

*Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.

*Onlar; başlarına bir musibet gelince, "Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" derler.

*İşte Rableri katından rahmet ve merhamet onlaradır. Doğru yola ulaştırılmış olanlar da işte bunlardır.

Bakara Suresi 155-157. Ayetler

Çok kıymetli Din kardeşlerim,

Allah'u Teala'yı ve O'na döndürüleceğimizi unutmamak için sizleri hergün en az bir defa Kelime-i İstirca okumaya davet ediyorum.

Ayrıca Herhangi bir musibet ile karşılatığınızda da...

" İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun " deyin ve ardından şöyle dua edin..

"Ya Rabbim bana benden aldığından daha hayırlısını nasip et"

Mumin Başına bir musibet geldiğinde "İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun" (Kelime-i istirca) demeli.
Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa s.a.v'in hanımlarından Ümmü Seleme Validemiz sahabe-i ikram'dan olan eşini kaybettiğinde eşinden öğrenmiş olduğu bu duayı etti ve "Benim eşim zaten sahabe-i ikramdandı ve çok hayırlı bir kişiydi. Ondan daha hayırlısı kim olabilir ki ?" diye içinden de geçirdi. İddet süresi dolduğunda ise Peygamber Efendimiz s.a.v kendilerine izdivaç teklifinde bulundu..

Hz Ömer r.a bir gün ayakkabısının bağını kaybetmiş bulamıyordu. Buna sebeple " İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun " diye dua etti. Bunu duyan ve yakınında bulunan sahabe-i ikram efendilerimiz " Buna da mı İstirca Ya Ömer!" dediler. Bunun üzerine Hz. Ömer r.a " Evet bunada istirca... Müminin hoşuna gitmeyen herşey musibettir" dediler.

" İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun "

"Ya Rabbim bana benden aldığından daha hayırlısını nasip et"​

Son düzenleme moderatör tarafından: