HePiMiZ HRaNT DiNKiZ !!!!!!!!........

Harbi Muhabbet bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı. Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

  :-Akçik, manç?..
  (Kızmı, oğlan mı?)


  -Akçik...
  (Kız)


  Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.


  -Tun şahetsar,ınger...
  (Sen kazandın, yoldaş)


  -Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
  (Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)


  -Mayrigı bedge gişdatsine.
  (Annesi besleyecek elbette)


  Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:


  -Mayrig yerahayin zizdur.
  (Çocuğa meme ver)


  Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:


  -Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
  (Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)


  Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...


  Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.


  Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.


  Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.


  Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.


  26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.


  26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.


  Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı.


  Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,


  Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.


  Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.


  Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.


  Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.


  Kesik kafaları sepetlere doldurdular.


  Peki neydi bu düşmanlık?


  Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda 'Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün' denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.


  Dağlık Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri'ne ait 366.Alay'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.


  56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.


  Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.


  Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!


  Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:


  'Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz' Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Başbakanı oldu.


  Karabağ'da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,'Hocalı Katlia! mı' baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.


  Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.


  Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…………..


  Yazıklar olsun ……

   
 2. Ömer

  Ömer Yönetici

  bunlar ermeni de olur,fransızda pkklıda olurlar ama hiç bir zaman Türk olamazlar.
  o kadar şehit verdik hiçbiride çıkıp hepimiz Mehmetçiğiz diye haykırmadı...

  yazıklar olsun,Türk ' e kurşun sıkana.Azerisi,kürdü,zazası çerkezi lazı hepsi bizim...ama hainliği seçenler Türk'e el kaldıranlar her zaman düşmanımızdır..

  biz soykırım mı yaptık? soykırıma uğrayan bizim insanımız bizim.ama fransa ve ermenistan çok güzel tezgahı kurdu 2 tane çapulcuyuda vatan millet diye kandırarak oyunlarına alet edip işte Türkler ermenileri böyle öldürüyor hemde bir gazeteciyi diye ermeni soykırımı safsatasına bir malzeme ettiler.
   
 3. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Diğer devletlerinde güdümünde ayakta durmaya çalışan bir devlet, halk ne kadar iyi olursa olsun bu tip itilip kakılmalara maruz kalacaktır.

  Her zaman Türkler madur durumda olduğu halde avrupalılar ve amerika tarafından ermenilerin desteklenmesi gösteriyor ki bizim dünyada hiç dostumuz yokkkkk....


  TüRK'üN TüRKTeN BaŞKa DoSTu YoK...
  anlayalım artık bunu.....................
   
 4. yandım ali bar10

  yandım ali bar10 Yeni Üye

  kaş yapim derken göz çıkartmayalım

  sn.hrant dink bir Türkiye sevdalısıydı. o ermenilerle Türklerin arasındaki soruna diğer ülkelerin karışmasını istemiyordu. fransızlara falan çalışştığı yok yani.
  hocalı katliamına gelince, vatanları için çok Türk şehit oldu, hiç tereddüt etmeden. hocalıda sefersiz serefsizliğini yaptı yıne, birde olaya şu yönden bakalım, koskoca azerbaycanda, hocalı katliamı gerçekleştikten sonra, karabağı ermeniler işgal ettikten sonra, vatanları için şehit olacak kadar Türk yokmuydu. eğer vatan için ölemiyolarsa Türk olduğundan şüphe ederim azerilerden.
   
 5. Ömer

  Ömer Yönetici

  ölmüş gitmiş bi adam hakkında konuşmak istemiyorum ama bu adam bu lafı demiş mi?

  'Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur. Yeter ki mevcudiyetin farkında olsun.'

  milleti tahrik eden laflar söylersen halkı galeyana getirirsen,bu ermenistanı şirin göstermek için oyun oynayan toplumlara bu laflar malzeme olur sonra iki tetikci tutup,ermenilerin haklılığını savunmak için kendi ırklarından birini öldürtüp sonrada onu "işte barbar Türkler,hrantı da Türkler öldürdü,demekki ermeni soykırımı harbiden var " demeye getirirler..

  bana şu saatten sonra hepimiz ermeniyiz,hepimiz hrantız demenize gerek yok.

  tamam hepiniz Türk değilsiniz hiç bir zamanda olmayacaksınız (olamazsınız zaten).
  Siz kendi dünyanızda diyasporanızı kurun..Noldu fransa tanıdı ermeni soykırımını ? bütün dünya tanısa nolacak? ermenistanın azerilere yaptıkları ortada önce kendi şapkanızı bi önünüze koyun sonra Türkler'den olmayan hakkınızı sorun derler adama.

  ne güzel be isteyen Türkiye sevdalısı oluyor, hanginiz şehitler verirken Mehmetçik oldunuz? hani Türkiye sevdalısıydınız :mad: buda yeni çıktı Türkiye sevdalısı :mad:
  nasıl oluyor bu Türkiye sevdalılığı?

  'Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur. Yeter ki mevcudiyetin farkında olsun.'

  lafını diyen biri nasıl Türkiye sevdalısı oluyor onu da anlamıyorum!
  ırkcılık kokan bir laf bu.


  ayrıca orda dink denen adamın fransızlara çalıştığını mı yazmışım yazımı iyi oku sonra yorum yap:mad:


   
 6. MaVi_HoRoZ

  MaVi_HoRoZ Üye

  Bende Adminime katılıyorum bu laftan sonra ne türlü konuşulabilir bu adam hakkında bilmem artık!
   
 7. yandım ali bar10

  yandım ali bar10 Yeni Üye

  ben Türk oğlu Türküm, dinim de cinsim de uludur...

  o lafı söyleyip söylemediğini bilmiyorum. uydurma da olabilir. ben ondan : 'evet, ben Türk toprakraklarına göz diktim, öldükten sonra rahat rahat uyumak için' (%yüz onun söylediği gibi olmayabilir).
  ya zaten akıl var mantık var, eger Türkiyeye düşman olsa bu topraklarda ne arıyo, zorunlumu; yooo, demekki kendi isteğiyle burda kalıyo.

  ben hiçbirzaman 'hepimiz hrantız, hepimiz ermeniyiz' demedim demem de, bu lafı sokaklarda söyleyenınde halk değil, paralı provakatörler olduğunu adım gibi biliyorum

  dünya ermenı soykırımını tanısa ne olur? Türkiye uluslararası anlaşmaları kabul etmiş bir ülke. eğer dünya kabul ederse bu yalanı, ermenistan Türkiyeden toprak talep edecektir, ama imkansız olduğunu bildikleri için tazminata çevirecekler.

  terore 40.ooo şehit verdik, hepsine Allah rahmet eylesin, sıra bize gelince bizde görevimizi yerine getireceğiz.

  teror sadece dağlarda kurşun sıkmayla bitseydi,tsk bunu 20 yıl önce yapardı. o işin bir bölümü, birde ekonomik, sosyal, kültürel reformlar gerek.
  ben iş verebilirmiyim onlara; hayır, yaşam standartlarını yükseltebilirmiyim; hayır, yada kürtçe yayın yapabilirmiyim; hayır,
  ama yinede benim de yapacağım bişeyler var teror konusunda, çevremdeki kurt kardeşlerimizi aramıza alırım, dışlanmışlık yüzünden düşman olmasın diye, hak veririm konuşsun diye, şiddete başvurmasın bişey anlatırken diye.
  yanisi:

  ya sev ya terk et demekle olmaz, İSTER KAL İSTER GİT, onun olması gereken
   
 8. Ömer

  Ömer Yönetici

  senle farklı birşey söylemiyorum.sadece yukarda sanki ben hrant fransanın adamı demişim gibi lafına öyle başlamışsın onu izah etmek için yazdım.bu ülkede yaşayan herkes bu ülkeyi sevecek diye birşey yok eğer öyle bişey varsa senin dediğin ya sev ya terket lafıyla aynı anlama gelir,onun için nerden biliyorsun o adamın bu ülkeyi sevdiğini? kendinle çelişkiye düşmüşün yani :)
  bence de ya sev ya terket olmaması lazım ama sevmiyorsan da dağa çıkıp kurşun sıkarsan gideceğin yer cehennemin dibidir.sevmiyorsan bunu eyleme dönüştürme.

  bu ülkede yaşayan her azınlık,(azınlıkdan kastım,alman,rum,ermeni vs.) bu ülkeyi bu toprakları sevdiği için yaşamıyordur her halde.
   
 9. yandım ali bar10

  yandım ali bar10 Yeni Üye

  Her Türk Asker Doğar

  senle farklı birşey söylemiyorum.sadece yukarda sanki ben hrant fransanın adamı demişim gibi lafına öyle başlamışsın onu izah etmek için yazdım.bu ülkede yaşayan herkes bu ülkeyi sevecek diye birşey yok eğer öyle bişey varsa senin dediğin ya sev ya terket lafıyla aynı anlama gelir,onun için nerden biliyorsun o adamın bu ülkeyi sevdiğini? kendinle çelişkiye düşmüşün yani :)
  bence de ya sev ya terket olmaması lazım ama sevmiyorsan da dağa çıkıp kurşun sıkarsan gideceğin yer cehennemin dibidir.sevmiyorsan bunu eyleme dönüştürme.

  bu ülkede yaşayan her azınlık,(azınlıkdan kastım,alman,rum,ermeni vs.) bu ülkeyi bu toprakları sevdiği için yaşamıyordur her halde.
  -------------------------------------------------------------------
  hrant fransızlara çalışmıyodu derken sana cevap olsun diye söylemedim, haklısın senın yazdıklarında böyle bişey de yok zaten, ortaya söyledim konu açılmışken...

  ya sev ya terk et ile ister kal ister git kesinlikle aynı anlama gelmiyo, senin de bildiğin gibi

  o adamın birkaç sözünü duydum, ayrıca imkanları varken gitmeyip de hala burda yaşamaya devam ediyosa, hiç değilse türkiyeden nefret etmiyodur herhalde

  ben de konuşma fikir ayrılıklarının konuşularak çöüzme kavuşturulmasından yanayım, dağa kahraman olmak için çıkan gençler de zaten a.a. görüyolar derdim ama ayıp olur diye demiyorum

  herhelde her azınlık bu ülkeyi sevdiği için buda yaşıyo değil, çogu mecbur olmasalar kalmazlar sanırım.

  yani anlican fikirlerimizde ibr farklılık yok gibi, fakat yöntemlerimizde farklılık olabilir, farklılıklarımızda zenginliğimizdir zaten.