Hem liderlik hem keyifler kaçtı 1-1

Trabzonspor bölümünde yer alan bu konu GanqsteR tarafından paylaşıldı.

 1. GanqsteR

  GanqsteR Yeni Üye

  Fırsat büyüktü... Trabzon Antep´i yenseydi, Cim Bom hezimetini unutturacak, zirveye oturacaktı. Ama ne bu etkenler ne de tribünler ‘Fırtına´nın geri dönmesine yetmedi.

  Birkaç hafta tekleyen, aksıran-tıksıran, terleyen ve terleten Trabzonspor’a artık ‘müdahale’ gerektiği belliydi. Yanal da, Sylva’ya ‘hadi’ dedi, yoğun istek ve beklenti üzerine Yattara’yı da ilk 11’e çekti. Yani 3-0’lık Galatasaray yenilgisinin faturası Tolga’ya, çok az da Tayfun’a kesildi. Ama görüldü ki Trabzonspor, aksırmaya-tıksırmaya, biraz da kızdırmaya devam ediyor, bu krizde kredisini kolay harcıyor. Hücuma kalkmakta ve 18’e yaklaşmakta hiçbir sorun yaşamayan Bordo-Mavili oyunculara sonraki safhada birşeyler oluyor, bu işi ilk kez yapıyormuş gibi her gol pozisyonunda elleri ayağına dolaşıyor. Onları da Tolga atacak değil ya!
  Trabzon’daki ‘turistlik’ hayatı biten ve sahaya inen Sylva 3. dakikada Trabzonlular’ın da yüreğine indiriyordu. Geri pasta öyle bir hata yaptı ki, Beto ayağını biraz daha düzgün koyabilse topa meşin yuvarlak saha dışı yerine gidiyordu ağları. Tribünler kalender çıktı, alkışladı Senegalli’yi, ne de olsa misafirdi. Ama o Sylva 9’da da yaptı aynısını, artık akıllara bu kötü intiba azındı.
  Savunmalar evlere şenlik
  15 ile 25. dakikalar arasında Trabzon Colman, Antep Tabata ile sahada vardı. Colman’ın şutları savunmaya takılıyor, Tabata ise az farkla çerçeveyi ıska geçiyordu. Maçın 31. dakikasında Yattara yüzde ellisini kullanıp ortaladı Umut kafayla aşırdı. Popüler deyimle bir Allah, bir kale bir Gökhan, bir de ‘ekstradan’ Murat Şahin vardı, deneyimli kaleci gol izni tanımadı. Bir dakika sonra Gineli ikinci yüzde ellisini kullanıp yine Gökhan’ı gördü ama Gökhan’ın ne kaleyi ne de arkadaşlarını görecek hali Galatasaray maçındaki gibi dün de yoktu. Keyif vermeyen Trabzon’un keyfi 46’da iyice kaçtı. Son haftalarda benzer goller yiyen takım bu kez İsmail’in soldan akmasına, Beto’nun kale dibinden kafayı vurmasına seyirci kaldı: 0-1. Yenilen golün etkisinden çok Antep savunmanın etkisizliği 3 dakika sonra Trabzon’un sevinme sebebiydi. Selçuk’un kısa pasında Gökhan ceza sahasında plaseledi, oyun 3 dakikalık aradan sonra eski haline geri geldi: 1-1.
  Bilinçli atak sayısı giderek azaldı
  55’te ‘günün bencili’ seçilebilecek işler yapan Mehmet Yozgatlı, tek jestini Tabata’ya yaptı. Bomboş kale yerine topu çerçeve dışına taşılyan Antepli, Mehmet’in de tüm hevesini bitirdi. 75’te Ceyhun’un müthiş şutu gol olmak üzere hedefe kilitlenirken savunma hedefi değiştiriyor ama bu etkiyi vuruş hakemin ‘aut’ fikrinde pek etkili olmuyordu. Bitime yaklaşıldıkça Trabzon’un hücum varyasyonu ‘orta yap doldur-boşalt, gol olmazsa heyecan olur’ sistemine döndü. Bu sıralarda Antep daha bilinçli geliyor, Mehmet Yozgatlı’ya takılıyordu. Cale ve Egemen’i nefis çalımlarla geçen Yozgatlı, son gücüyle şut deniyor ama başaramıyordu. Son düdük çalıyor, Avni Aker susuyordu. Yine hatırlatmakta fayda var, dünyanın sonu değil, zaman matem zamanı hiç değil. Zaman hatalardan kompleksiz bir şekilde zamanı.
  Son söz... Yönetim bizzat bana, “Doğruları söylemiyor” diyerek “Yalan söylemekle” suçladığı Yattara’nın kaptanlığını koruyarak korunması gereken hususlara zarar veriyor gibime geliyor!
  Serhat Demirtaş
  Stat: Hüseyin Avni Aker
  Hakemler: Yunus Yıldırım, Bahattin Duran, Serkan Gençerler
  Trabzonspor: Sylva xx, Serkan xx, Song xx, Egemen xx, Cale xx, Hüseyin x (Dk. 51 Ceyhun xx), Selçuk xx, Colman x (Dk. 87 Tayfun ?), Gökhan xx, Yattara xx (Dk. 62 Isaac x), Umut xx
  Gaziantepspor: Murat Şahin xx, İsmail xx, Murat Ceylan xx, Erkan xx, Mehmet Yozgatlı xx, Zurita x, Tabata x, Deumi xx, Erman x (Dk. 90 Mehmet Arı ?), Beto xx (Dk. 57 Ivan x), Mehmet Polat x (Dk. 46 Bekir x)
  Goller: Dk. 49 Gökhan (Trabzonspor), Dk. 47 Beto (Gaziantepspor)
  Sarı Kartlar: Dk. 21 Hüseyin, Dk. 80 Selçuk, Dk. 86 Cale (Trabzonspor), Dk 74 Erman, Dk. 80 Murat Ceylan, Dk. 82 Ivan (Gaziantepspor)
   
 2. JokeR

  JokeR Üye

  müco maç hakkında bilgilendirme yapıldı daha niye açıyosun konu ? konu sayını arttırmak istiyosan TrabzonSpor haberleri aç.