Hayat kendi başınıza yapacağınız bir projedir.

Söylemek İstediklerim bölümünde yer alan bu konu pala dayı tarafından paylaşıldı.

 1. pala dayı

  pala dayı Harbi Aktif Üye

  Yaşlı bir marangoz emekliye ayrılmaya karar verir.Patrona inşaat işini bırakma ve ailesiyle kalan ömrünü geçirme planından bahseder.Patron ayrılmadan önce gönlünce güzel bir ev inşa eedip edemiyeceğini sorar.Marangoz patronun son isteği karşısında tamam der.Marangoz acele ediyor,baştan savıyor,kötü malzeme kullanıyordu.Kariyerini noktalamak için kötü bir yol kullanıyordu.
  Marangoz inşaatı bitirdiğinde patron teftişe geldi.Ama evi kontrol etmek yerine evin anahtarını direk marangoza uzattı ve al bu ev senin,onca yılın karşılığı olarak sana hediye ediyorum dedi.....Ne büyük şok.Kendi evi olduğunu bilseydi çok daha farklı yapardı.
  Birçok insanın başına gelebilir.Hayatlarının dönüm noktası olacak fırsatlarda işlerini iyi yapmazlar.Sonra bir şok geçirip,inşa ettikleri,hoşlarına gitmeyen bir "evde" yaşamakta olduklarını anlarlar.Kendinizi hayatını kuran bir marangoz olarak düşünün.Her geçen gün bir çivi çakar,bir tahta yerleştirir,bir duvar örerken,bunu akıllıca yapmayı tercih edersiniz.Geleceğiniz buna bağlıdır.Bu yaşamı sürecek tek bir gününüz kalsa bile,bunu refah içerisinde itibarlı şekilde yaşamaya layıksınız
  Bugünki yaşamınız,büyük ölçüde geçmişte aldığınız tutumların ve yapacağınız seçimlerin sonucudur ve yarınki yaşamınızda bugün alacağınız tutumların ve yapacağınız seçimlerin sonucu olacaktır..

  Herşey size bağlı..........
   
 2. De4THBLoW

  De4THBLoW ultrAS[LAN]

  saol dayı...inşallah hep bunun bilincinde olarak yaşarım....
   
 3. pala dayı

  pala dayı Harbi Aktif Üye

  İnşaaallah dayının
   
 4. Hasan Şeref İlhan

  Hasan Şeref İlhan Harbi Aktif Üye

  Haklısın dayıcığım, hayatımız boyunca kötü yaptığımız şeyler için yan yattı, çamura battı, bendeki de şansmı, kara talihim, kör bahtım gibi safsataların ardına sığınmaktansa yapacağımız işlerin en iyisini yapmaya gayret göstermeliyiz. Hayat yolculuğumuz süresince bazen yol ayrımlarına geliriz, işte bu yol ayrımlarında doğru kararlar verebilmek çok önemli. Benim genç arkadaşlara tavsiyem hayat yolunun rotasını erken yaşta belirlemeleridir, bu rotayı genç yaşta belirlemek zordur, zira gençken başımızda kavakyelleri eser, sorumluluklarımız yoktur ve hayat toz pembedir, hayatın gerçekleriyle karşılaşıldığında iş işten geçmektedir. Biliyorum nasihat dinlemek cazip birşey değil, ama büyüklerinizin yaşayarak yani deneme yanılma metoduyla, belkide ağır bedeller ödeyerek edindikleri tecrübelere kulak kabartır ve uygularsanız hayata 1-0 galip başlarsınız.
   
 5. pala dayı

  pala dayı Harbi Aktif Üye

  Çok güzel dedin mılikcim,ceddine rahmet.
   
 6. Hasan Şeref İlhan

  Hasan Şeref İlhan Harbi Aktif Üye

  Allah razıolsun dayıııı.