Hakkari Şemdinli'de 2 asker şehit düştü

Gündem bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Malesef Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Zorgeçit köyü kırsalında yürütülen operasyonlar neticesinde iki Mehmetçik şehit oldu.
  [​IMG]
  TSK, Hakkari'de PKK'lı gruba önceki gece hava operasyonu düzenledi. F-16 savaş uçakları terör kamplarına bomba yağdırdı. İnsansız hava araçları, bombalanan kamplarda 25 teröristin öldürüldüğünü tespit etti. Dün Gediktepe Karakolu'na sızmaya çalışan 5 terörist ile Hani ilçesinde 3 terörist etkisiz de hale getirildi. Zorgeçit köyü kırsalında da 25 terörist öldürülürken, 2 asker şehit düştü.

  Hakkâri ve ilçelerinde kurtarılmış alanlar oluşturmak için Kavaklı'ya yığınak yaptığı belirlenen terör örgütü PKK'ya yönelik hava operasyonu düzenlendi. PKK'nın kamp olarak kullandığı Hakkâri'nin Kavaklı bölgesi, önceki gece F-16 savaş uçakları tarafından bombalandı. İnsansız hava araçları ile bölgede 25 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edildi. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde de PKK'lılarla polis arasında çıkan çatışmada 3 terörist öldürüldü.

  Terör örgütünün yoğun olarak kullandığı Kavaklı kampında, özellikle Geçimli Karakolu ve Beytüşşebap ilçesine saldıran teröristlerin barındığı biliniyor. Kampta; Çukurca, Hakkâri ve Şırnak kırsalında eylem yapan yaklaşık 200 PKK'lının bulunduğu tahmin ediliyor. PKK'nın, kaçırdığı kişileri buraya getirip sözde mahkemeler kurup sorguladığı da gelen bilgiler arasında.

  Diyarbakır'ın Hani ilçesinde ise emniyet ve askerî birliklere saldırı düzenlemek için gelen ve yollara mayın döşedikleri öğrenilen teröristler saklandıkları metruk bir binada kıstırıldı. Termal kamerayla tespit edilen teröristlere yönelik operasyon düzenlendi. Çıkan çatışmada, 3 PKK'lı terörist metruk binanın girişinde öldürüldü. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Dicle ilçesinde de devriye gezen bir zırhlı araca teröristlerin saldırı düzenlediğini, ancak herhangi olumsuz bir durumun yaşanmadığını açıkladı.

  Hakkâri'nin Yüksekova Şemdinli çıkışında bulunan Özel Harekât polis kontrol noktasında da, sabah saatlerinde aydınlatma lambalarını söndürmeye çıkan nöbetçi polise, teröristlerce uzun namlulu silahla taciz ateşi açıldı. Anında karşılık verilmesi üzerine küçük çapta çatışma çıktı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken kaçan teröristin bulunması için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Yüksekova ilçesi Orman Mahallesi'nde de güvenlik güçlerinin geçiş yoluna döşenmiş 20 kilo ağırlığında TNT A4 patlayıcı bulundu. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, yola döşenen patlayıcıyı kontrollü şekilde etkisiz hale getirdi.

  BDP'LİLER TERÖRİST CESETLERİNİ ASKERE TESLİM ETTİ

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine 4 Eylül'de yapılan saldırının ardından başlatılan operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerden 7'sinin cenazesi BDP'li ilçe yöneticilerinin de bulunduğu grup tarafından Kato Dağı'ndan alınarak ilçeye getirildi. Cesetler, daha sonra ilçe girişinde bekleyen ve aralarında BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt'un da bulunduğu grup tarafından Tugay Komutanlığı'na teslim edildi. Tugay Komutanlığı önünden sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, polis araçlarına ve çevredeki iş yerlerine taş attı.