Hacet Duası ve Hacet Namazı

Dualar bölümünde yer alan bu konu cicozz tarafından paylaşıldı.

 1. cicozz

  cicozz Çocukluk cicozlarda saklı

  Hacet Namazı ve Duası - Hacet duası Nasıl Okunur

  Hacet Namazı menduptur(yapilmasi güzel olan seyler). Dünya ve ahirete ait bir ihtiyacı olan kimse, yatsı namazından sonra iki rekat namaz kılar, sonra Allah Tealâya senâ ve Peygamberimize salât ve selâm getirdikten sonra "Hacet Duası "nı okur ve dileğinin yerine getirilmesini Allah'tan ister.


  Peygamber Efendimizin bildirdiği hacet duası şudur:

  Okunuşu:
  "Lâ ilâhe İllâllahu'l-halîmül-kerîm. Sübhânellâhi Rabbil-arşil-azîm. Elhâmdü lillâhi rabbil-âlemîn. Es'elüke mûcibâti rahmetike ve azâime mağfiretike ve'l-ğanîmete min külli birrin ve's-selâmete min külli ismin lâ teda 'lî zenben illâ ğaferteh ve lâ hemmen illâ ferrecteh, ve lâ hâceten hiye leke ridan illa kadaytehâ yâ erhamerrâhimîn."

  Anlamı:
  "Halim ve kerim olan Allah'tan başka tanrı yoktur. Büyük arşın rabbi olan Allah. bütün noksanlıklardan uzaktır. Hamd, alemlerin rabbi olan Allah'a mahsustur.
  Allah 'ım! Rahmetine vesile olan ve günahları bağışlamanı gerektiren şeyleri. her türlü iyiliğe kavuşmayı ve her günahtan kurtulmayı senden isterim.

  Allah 'ım! Benim için bağışlamadığın hiçbir günah, sevince çevirmediğin hiçbir üzüntü, .senin razı olduğun şeylerden karşılamadığın hiçbir ihtiyaç bırakma.

  Ey merhametlilerin en merhametlisi."

  Bu duadan sonra dünya ve ahiretle ilgili dileklerini Allah'tan ister

  Kaynak:Tirmizi, Salat, 140, 348