GTA IV Sancılı Doğdu

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  GTA IV'teki hatalar oyuncuları hüsrana boğdu

  Son zamanların en çok beklenen oyunu GTA IV konsollar için piyasaya çıktı ama...

  Daha oyun piyasaya çıkmadan, korsanlar tarafından XBOX360 sürümünün sızdırlması ile eli boş kalan PS3 kullancıları bu defa oyuna sahip oldu ama beraberinde gelen hatalar oyuncuların morallerini bozdu.

  Birçok kullanıcı GTA IV'ü PS3'lerinin sabit diskine kuramadıklarını hatta bunun için fabrika ayarlarına geri döndüklerini ve cihaza tamamen format attıklarını fakat yinede başarısız olduklarını belirttiler. Diğer kullanıclar ise oyunu başarı ile yükledikten sonra oyunun çöktüğünü bildiriyorlar.

  Bu tip sorunlar daha şimdiden resmi PS3 forumlarında , Digital Spy, GTA Forumları, AVS Forumları ve diğer birçok forumda görülmeye başladı.

  Başlangıçta kullanıcılar sadece 60GB'lık modelin sorundan etkilendiğini düşünüyorlardı fakat zaman ilerleyince sorunun 20GB'lık sürümde de yaşandığı ortaya çıktı. Konu ile ilgili olarak PS3 forumlarında, sorunun sadece belli bir tip cihaza özgün olmadığına karşın anket başlatıldı.

  PlayStation forumlarındaki bir kullanıcı ise konuyu SONY'e iletince şöyle bir cevap aldı:
  "Rockstar teknik servis elemanı, PS3 için seri üretime gönderilen ana diski incelediklerini bildiriyorlar. Sorunun çözümünü bulur bulmaz resmi Rockstar forumlarında yayınlayacaklar."​
  Bu arada bazı XBOX360 kullanıcıları da sorunlar yaşadıklarını dile getirdilerse de onların sorunları PS3 kullanıcılarınınki kadar büyük değil. Bazı kapanma ve görüntüde bozulma sorunları GTA Forumlarında tartışılıyor.

  Üretici Rockstar'dan henüz bir cevap gelmiş değil.

  Kaynak : Chip