Göztepe 3. ligte

Türk ve Dünya Futbolu bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Hayal gerçek oldu
  Göztepe'nin profesyonel lige dönüş hayali gerçekleşirken, Futbol Federasyonu'nun resmi olarak açıkladığı birleşme, Hürriyet EGE'de yaklaşık 1,5 ay önce yayınlanan senaryo doğrultusunda hayata geçti.

  DHA'nın abonelerine 27 Nisan'da servis yaptığı haberde olduğu gibi Aliağa Belediyespor'un şirketleşen futbol şubesi, kendisi gibi bir şirket olan Göztepe A.Ş.'nin isim ve logosunu satın aldı.

  Kağıt üzerinde alıcı taraf Aliağaspor A.Ş. görünürken, anlaşmanın ikinci ayağı asıl alıcının Göztepe A.Ş. olduğunu ortaya koydu. Aliağa'nın Göztepe'yi almasına karşılık, sarı-kırmızılı kulübün sahibi olan Altınbaş Holding'e bağlı Alpet Petrol, bu sezon Beko Basketbol Ligi'ne çıkan Aliağa Belediyespor'un basketbol takımının sponsorluğunu üstlendi. Alpet'in basketbol takımına 3 milyon dolar sponsorluk ücreti ödeyeceği bildirildi.

  Daha önce G.Birliği OFTAŞ, Ankaraspor, Gaziantep BŞB, Gaziantep GASKİ gibi takımları alması gündeme gelen Göztepe'ye Aliağa ile birleşme yolunu Futbol Federasyonu'nun gösterdiği öğrenildi. Federasyon hukukçularının yaptığı çalışma sonucunda, farklı şehirden bir takımın satın alınarak yola devam edilmesinin imkansız olduğu, ancak aynı şehirden bir takımın, Göztepe'yi satın alması halinde hukuki sorun yaşanmayacağı iletildi.

  Göztepe'nin 3. Lig'e alınmasıyla ilgili açıklama, TFF'nin resmi internet sitesinden yapılırken, Federasyon Başkan Vekili Mahmut Özgener, henüz kulüplere tebligat yapılmadığını, ancak kalan sürecin tamamen bürokratik işlemlerden oluştuğunu söyledi. Özgener, "Hukukçularımız konuyu inceledi. Bugüne dek gündeme gelen başka kentin takımını alma projesinin hayata geçmesi imkansızdı. Türk futbolu ve Göztepe için hayırlısı olsun" dedi.

  Göztepe yönetimi, profesyonel liglerde yer alan her kulübün Futbol Federasyonu'na vermesi gereken taahhütnameyi dün yollayarak resmi süreci tamamladı. Göztepe adıyla 3. Lig'de mücadele edecek ekibin forma rengi de aslına uygun olarak sarı-kırmızı olacak. Formanın üzerinde, Göztepe'nin orjinal logosu yer alacak. Yönetimin Aliağa merkezli olması, maçların Alsancak veya Atatürk Stadı'nda oynamasına engel teşkil etmeyecek.


  Kaynak : DHA
   
 2. vay be yazık olmuş göztepeye ..süper ligde olmalarını isterdim gerçekten ..