Google ana sayfa yap

Google bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Google malumunuz dünyanın en büyük arama motorudur. Ve doğal olarak elimizin altında bulunmalı ki, Google'ın nimetlerinden faydalanalım. Bütün internet tarayıcı browser programları için teker teker anlatacağım.

  google-anasayfa-yap.png

  Google Chrome
  1. Öncelikle "Ayarlar" menüsüne geliyoruz.
  2. "Başlangıçta" kısmının altındaki "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç" seçeneğini seçiyoruz ve bu metnin sağındaki "Sayfaları ayarla" butonuna basıyoruz.
  3. Yeni açılan yerde "Yeni sayfa ekle" kutucuğuna "http://www.google.com.tr" yazıyoruz ve tamam diyoruz. İşlem tamamdır.

  Internet Explorer
  1. Internet Explorer'i açtıktan sonra Araçlar menüsünden "İnternet seçenekleri" kısmına geliyoruz.
  2. Hemen ilk açılan pencerede yani Genel sekmesinde, "Giriş sayfası" alt başlığının aşağısında bulunan kutuya "http://www.google.com.tr" yazıp kaydediyoruz. Internet Explorer'i baştan açtığınızda yapmak istediğiniz şeyi başardığınızı göreceksiniz.

  Mozilla Firefox
  1. Firefox'u açar açmaz, "Araçlar" menüsünden, "Seçenekler" kısmına gidiyoruz.
  2. "Genel" sekmesine gidip "Giriş sayfası" kutucuğuna "http://www.google.com.tr" yazıp "Tamam" diyerek ayarları kaydediyoruz. Böylelikle tilkimizin de giriş sayfası Google olacak.

  Opera
  1. Operayı açtık ve hemen soldaki "Menü" den "Ayarlar -> Tercihler" kısmına geçiyoruz.
  2. Hemen ilk açılan pencerede yani "Genel" sekmesinde, "Ana Sayfa" kutucuğuna "http://www.google.com.tr" yazıp "Tamam" butonu ile ayarları kaydediyoruz. Artık Opera'nın anasayfası Google olacak.