Girişimcilik Nedir - Girişimci Ne Demek

Meslekler bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Girişimcilik Nedir, Girişimci Kimdir, Girişimcilik Ne Demektir
  Girişimci bir işi yapmak için girişimde bulunan kimse,müteşebbis.Ticaret,sanayi gibi alanlarda,sermaye koyarak bir işi yapmaya girişen bundan çekinmeyen kişi.Kar amacıyla riski üzerine alan kişi.
  Girişimci mal ve hizmet üretebilmek için bütün üretim öğelerini en iyi koşullarda bir araya getirir.Kar amacı güderek riski üzerine alır ve ihtiyaçları karşılamak için üretim öğelerini satın alır,bunları bir araya getirecek imkânı sağlar.Kar amacı gütmekle beraber zararıda kabullenir.

  Girişimcilik genellikle zor ve karmaşık bir iştir bir çok girişim başarısızlıkla sonuçlanır ancak başarılı girişimler sonucunda önemli yenilikler ve ilerlemeler gerçekleşir.
  Girişimci ekonomiyi canlandırmada önemli bir role sahiptir. Yeni iş olanakları yaratması,ürün,hizmet ve süreçlerde yenilikler getirmesi,mevcut işletmeler tarafından karşılanmayan tüketici isteklerini karşılaması girişimciye önem kazandırır.Yenilikçi ve yaratıcı olmak,esneklik,risk alabilmek,önceden görebilmek gibi girişimcilik özellikleri iş yaşamında başarı etkenleridir.
  Vikipedi