gerçekten çok ilginç

su ısıtmak için elinizin altında bir çaydanlık yahut bir gereç yoksa yapmanız gereken tek şey bulduğunuz bir pet şişenin içine içinde hiç hava kalmayacak şekilde su doldurun ve yanan bir ateşin içine oturtun...pet şişe içinde hava olmadığı için yanmadan suyu kaynama derecesine getirecektir...

ne kadar yutarsan yut balgam boğazda eski yerine takribi 15 dakika içinde döner..

Bir bardak taze sampanyanin içine bir kuru üzüm atarsaniz, üzüm asansör gibi bardagin altindan üstüne, üstünden altina sürekli dolasir.

Sağ elini kullanan insanlar, sol elini kullananlara göre, ortalama dokuz yıl daha fazla yaşıyorlar

elleri kütletmek ilerde parmaklarımızın kopmasını saglar.

dünyada her gün doğan çocukların ortalama 12'si yanlış anne babaya verilmekteymiş

Ömer Hayyam , cebir üzerine çalısırken, denklemde bilinmeyen sayılara Arapça "şey" diyordu. Bu sözcük Endülüs'deki İspanyolca yapıtlarda xey olarak yazıldığından, zamanla X biçimini aldı ve bilinmeyeni göstermekte kullanılan evrensel X harfine dönüştü...

Malum 60'lı ve 70'li yıllar soğuk savaşın kızıştığı bir o kadar da Sovyetler ve Birleşik Devletler arasındaki uzay yarışının hız kazandıgı dönemler.
İnsanlı yörünge uçuşlarında Amerikan astronotlarının karşılaştığı en büyük problemlerden biri uzayda gerçekleştirilen görevlerin raporlarının yazımı esnasında ortaya çıkıyordu.Çünkü uzayda yer çekimi olmadığından kalemdeki mürekkep akmıyor raporlar tam olarak yazılamıyordu.
NASA soruna çözüm bulmak için bir proje başlattı.Projenin amacı valf benzeri bir sistem kullanarak mürekkebin kağıda akmasını sağlayan bir kalem yapmaktı.NASA bu proje için milyonlarca dolar bütçe ayırdı.Uzay çağının başladığı ve Ruslara üstünlük sağlama çabasının en yüksek devrinde olduğu bir dönemde elde edilecek bilgilerin büyüklüğü ve ehemmiyeti düşünüldüğünde projeye harcanan milyonlarca dolar degerdi.Ve adamlar kalemi yaptılar.
Fakat aynı sorunla karşılan Rusların çözümü çok daha pratik,basit ve o denli de ucuzdu; Kurşun Kalem

Yataktan Düşerek Ölme Olasılığı 2 Milyonda 1'dir.

Kadınlar Erkeklere Oranla 2 Kat Fazla Göz Kırpar.

Gözleri Açık Tutarak Hapşırmak İmkansızdır.

Her 25 ki$iden biri astim hastasidir.

Ünlu cizgi film kahramani Temel Reis, 1919 yilinda Elzie Crisler Segar tarafindan yaratildi.

ilk cama$ir makinesi 1907 yilinda Hurley Machine Co. Tarafindan pazarlandi.

Norvec'in kuzeyinde, her yaz 14 hafta gece gunduz gune$li gecer.

İnternetin yillik buyume yuzdesi 314.000'dir.

Rodin'in unlu 'Du$unen Adam' heykeli aslinda İtalyan $air Dante'nin portresidir.

Her dort amerikalidan biri mutlaka televizyonda gorunuyor.

Birgün taksiye bir adam biner. Şöfor adama gideceği yeri sorar.Adam, "ben biyere gitmiyorum sen gidiyorsun" der.Şöfor şaşkın, adamın yüzüne bakar."Ben Azrailim ve canını almaya geldim" der.Şöfor inanmaz tabiiki.Arkadaki güler."Peki.Şu duraktan birini alıcaksın" der.Gerçekten oradan biri biner ön koltuğa.Şöfor yeni binen adama gülerek "arkadaki bana Azrail olduğunu söylüyo" der.Ön koltuktaki arkaya bakar "Abi ne diyosun sen ya? Kimse yok arkada." ve şöfor şüphelenmeye başlar."Gördünmü? beni sadece sen görebiliyorsun." ön koltuktaki ısrarla şöfore sorar " abi sen hastaneye falan git bence korkutuyosun beni." der. Şöfor inanmaya başlar.Azrail "hadi artık zamanın geldi.Arabadan in ve 2 rekat namazını kıl. Gidiyoruz" der. Adam titreyerek iner arabadan. Ve iki hırsız arabayla toz olurlar..

ikiz kulelere çarpan uçaklardan birinin ismi ''Q33 NY'' imiş
Şimdi bi wordpad belgesi açın bu yazıyı kopyalayın yazı tipi boyutunu 72 yapın ve yazı tipini Wingdings yapın.

İnsan YaŞami Boyunca Uyku Sirasinda YaklaŞik 70 BÖcek Ve 10 ÖrÜmcek Yer

Soğan doğrarken sakız çiğnemek göz yaşarmasını önler.

Ortalama bir insan günde 13 kez güler.

Ortalama bir insan yılda 1460'ın üzerinde rüya görür.

Bir insan ömürü boyunca ortalama 35000 kurabiye yer.

Muz veya yeşil elma koklamak zayıflamaya yardım eder.

Kalınlıği ve büyüklüğü ne olursa olsun hiçbir kağıt parçası 7 kereden fazla
katlanamaz.

Gunumuzde, evlenenlerin yuzde ellisi boşanmaktadir.

Amerİkan Halkinin %60'i Ülkelerİnİ DÜnya Harİtasinda Bulamiyor.

Son düzenleme: