Galatasaray - Barcelona (1994)

Galatasaray bölümünde yer alan bu konu manaq_kız tarafından paylaşıldı.

 1. manaq_kız

  manaq_kız Harbi Aktif Üye

  Galatasaray - Barcelona  Stad: Ali Sami Yen
  Tarih: 23 Kasım 1994


  Şampiyonlar ligine 1994/95 sezonunda 2. kez katılıyorduk. Ön eleme maçında Luksenburg temsilcisi Avenir Beggen
  'i rahatlıkla eleyerek şamiyonlar ligine kalmıştık. Şampiyonlar liginde A grubuna düşen Galatasarayımız Göteborg, Barcelona ve Man. United ile eşleşmişti.

  İlk 4 maçımız da yine galibiyet alamamış ve grupta hiç umudumuz kalmamıştı. Bütün futbol oteriteleri Galatasaray'ın kalan maçlarında da galibiyet alamayacağını düşünüyordu nede olsa Galatasaray gruptaki son 2 maçını Barcelona ve Man. United ile oynayacaktı.

  Bütün olumsuzluklara ve gruptan çıkma şansımızın kalmamasına rağmen Galatasaray seyircisi maç akşamı Ali Sami Yen'i doldurmuş ve takımlarına bütün kalpleri ile destek vermekteydiler.

  Maç karşılıklı ataklarla başlamıştı ancak Barcelona defans oyuncumuz Sedat'ın hatalı geri pasında araya giren ünlü golcüleri Romario ile 1-0 öne geçmişti.

  İlk yarıyı 1-0 yenik kapatmıştık
  ancak 2. yarıda başka bir Galatasaray sahadaydı. Sol kanattan fırtına gibi giden Arif'in düşürülmesi ile penaltı kazanmış ve Hakan Şükür ile eşitliği sağlamıştık. Baskılı oyunumuz beraberlik golünden sonra da devam etti ve Arif Erdem'in uzaktan vuruşunda kalecinin büyük hatası sonucu 2-1 öne geçmiş ve Şampiyonlar ligindeki ilk 3 puanımızı Barcelona karşısında kazanmıştık. Bu hem Galatasaray hemde Türk futbolu için unutulmaz bir maçtı.