G.Saray buraya kadar

Basketbol bölümünde yer alan bu konu EFSANEMAN tarafından paylaşıldı.

  1. EFSANEMAN

    EFSANEMAN Üye

    ULEB Cup Final Four'da Galatasaray Cafe Crown, İspanya'nın DKV Joventut takımına 90-83 mağlup olarak, final şansını kaybetti. Sarı kırmızılı takım, yarın 3.lük mücadelesi verecek.

    DKV Joventut'a malup olarak final oynama şansını yitiren Galatasaray Cafe Crown, Dinamo Moskova – Akasvayu Girona maçının mağlubu ile 3.lük mücadelesi yapacak. Karşılaşmaya Galatasaray Cafe Crown, Chris Owens ve Britton Johnson'un elinden bulduğu basketlerle 6-0'lık seriyle başladı. DKV Joventut ise ilk basketini Rudy Fernandez ile bulduğu ve skoru 2-6 yaptı. Bu basketten sonra toparlanan DKV Joventut, üst üste bulduğu basketlerle ilk periyodun ilk 3 dakikasını 7-6 önde geçti. Britton Johnson'un serbest atıştan kaydettiği sayı ile temsilcimiz skoru 7-7'ye taşırken pota altını zorlayarak kendine pozisyon yaratan Britton Johnson bir kez daha Galatasaray Cafe Crown'u öne geçirdi. (7-9) Galatasaray Cafe Crown'u 9 sayıda tutmayı başaran DKV Joventut takımı üst üste bulduğu basketlerle de yeniden öne geçerek farkı arttırmaya başladı. Maçın ilk 5 dakikasını 16-9 önde geçen DKV Joventut, ilk periyodun son 2 dakikasına da 22-15 önde giren taraf oldu. Galatasaray Cafe Crown'un yaptığı top kayıplarını çok iyi değerlendiren İspanyol temsilcisi temsilcimize sayı şansı vermezken farkı 10 sayıya kadar çıkararak ilk periyodu 27-17 önde tamamladı. DKV Joventut maçın ikinci periyoduna eski Türk Telekomlu Jan Jagla'nın basketiyle başlarken Galatasaray Cafe Crown da Robert Hite'nin basketiyle skoru 29-19'a taşıdı. Bu dakikadan sonra her iki takım da karşılıklı sayılar bulurken arada ki 10 sayılık fark erimedi ve ikinci periyodun son 6 dakikasına DKV Joventut 36-26 önde girdi. Hüseyin Beşok'un basketiyle Galatasaray Cafe Crown skoru 36-28'e taşırken, DKV Joventut cevap vermekte gecikmedi ilk yarının son 3 dakikasına 40-31 önde girdi. İlk yarının son anlarına girilirken oyunda ki etkinliğini biraz daha arttıran temsilcimiz Dee Brown'un basketiyle farkı 7 sayı kadar indirdi (40-33) Maçın dakikası içinde mola alan DKV Joventut oyuna Lubos Barton'un basketiyle dönünce skor 42-33'e taşındı. Chris Owens'ın 3'lük basketiyle farkı yeniden 7 sayıya indiren Galatasaray Cafe Crown, rakibinin 3 sayılık basketine engel olamayınca maçın ilk yarısı 47-37 DKV Joventut'un üstünlüğü ile bitti.
    Maçın ikinci yarısına Robert Hite'nin 3 sayılık basketiyle başlayan Galatasaray Cafe Crown skoru 47-40'a getirdi. Bu basketin ardından DKV Joventut'un hücumunu iyi bir savunma ile etkisiz bırakan temsilcimiz Britton Johnson'un da 3'lük sayısı ile skoru 47-43 yaptı ve farkı 4 sayıya indirdi. Adam adama yaptığı savunma ile sarı kırmızılıların yardımlaşmasını engellemeye çalışan DKV Joventut, Britton Johnson'un basketine engel olamadı ve skor 48-45 oldu. İkinci yarıya hızlı başlayan temsilcimiz Galatasaray Cafe Crown, Robert Hite'nin 3 sayılık basketiyle skoru 50-48'e taşırken DKV Joventut hemen yanıt verdi ve üçüncü çeyreğin son 6 dakikasına 52-48 önde girdi. Bu dakikadan sonra her iki takım da top kayıplarıyla sayı bulamazken DKV Joventut, Demond Mallet'in sayılarıyla skoru 57-50'ye getirdi. Galatasaray Cafe Crown'un hücuma çıkarken yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren İspanyol temsilcisi üst üste bulduğu basketlerle üçüncü çeyreğin bitimine 3 dakika kala farkı yeniden 10 sayıya çıkardı (62-52) Üçüncü periyodun bitimine 50 saniye kala Cenk Akyol'un serbest atışlardan Charles Gaines'in pota altından bulduğu basketlerle Galatasaray Cafe Crown farkı 6 sayıya kadar indirirken (66-60) DKV Joventut son saniyede Jan Jagla'nın elinden bulduğu basket ile final çeyreğine 68-60 önde girdi. Jan Jagla'nın 3 sayılık basketiyle başlayan final çeyreğinde Galatasaray Cafe Crown top kayıplarına devam etti. Rudy Fernandez'in üç sayılık basketiyle DKV Joventut farkı 14 sayıya kadar çıkarırken Charles Gaines pota altından bulduğu basket ile farkı yeniden 12 sayıya indirdi (74-62) Bitime 5 dakika kala Cüneyt Erden'in basketiyle skoru 76-68'e getiren Galatasaray Cafe Crown, Chris Owens'ın üç sayılık basketiyle farkı 5 sayıya kadar indirdi (76-71) Temsilcimizin farkı azaltmasının ardından mola alan DKV Joventut, mola sonrası bulduğu basketlerle farkı yeniden 9 sayıya çıkardı (80-71) Bu dakikadan sonra savunmasını sertleştiren İspanyol temsilcisi Galatasaray Cafe Crown'a fazla sayı şansı vermezken son iki dakikaya 87-74 önde girdi. Maçın kalan dakikalarında üstünlüğünü sürdüren DKV Joventut karşılaşmayı da 90-83 kazandı.