Fm 2007 de kulüp başkanı olmak

Oyun Hileleri bölümünde yer alan bu konu SüKuN tarafından paylaşıldı.

 1. SüKuN

  SüKuN Harbi Aktif Üye

  Çoğumuzun hayallerinden biridir. Süleyman Seba, Aziz Yıldırım gibi, bir kulüpte uzun yıllar tek söz sahibi olmak. Tuttuğumuz takımın başkanı olmak, herlade çoğumuz için vazgeçilmez bir fantezisi. Hele ki, ülkemizde başkanlar futbola menajerlerden daha çok karışırken, takım üzerinde etkili olmak isterseniz kesinlikle başkanlık koltuğu gerekiyor.

  Football Manager 2007 bir menajerlik oyunu, ama size başkan olma olanağı da sağlıyor. Nasıl sağladığını bu rehberde inceleyeceğiz.

  “C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\db\700\edt” dizinine gidin. Buradaki “board_takeovers.edt” dosyasını açıyoruz. Bu dosyada yapacağımız değişikliklerle geleceğin başkanı olacağız.

  “# "BOARD_TAKEOVER" "Joe" "" "Bloggs" "01.01.1980" "England" "Ipswich" "England" "" "Media Corner Ltd"” bu satırı bir alt satıra kopyalayın ve baştaki “#” işaretini silin. Yani elinizde alttaki gibi bir satır kalsın:

  "BOARD_TAKEOVER" "Joe" "" "Bloggs" "01.01.1980" "England" "Ipswich" "England" "" "Media Corner Ltd"”

  Bunun üzerinden editleme yaparak ne zaman başkan olacağımızı ayarlayacağız. İlk tırnak işaretleri arasına “ismimizi” yazıyoruz. İkinci tırnak işaretleri arasına varsa “ikinci isim ve lakabımızı” yazıyoruz. Üçüncü tırnak işaretleri arasına da “soyadımızı” yazıyoruz. Dördüncü tırnak işaretleri arasına “doğum tarihimizi” yazıyoruz. Beşinci tırnak işaretleri arasına “ülkemizi”. Altıncı tırnak işaretleri arasına “favori takımımızı” ve yedinci tırnak işaretleri arasına “bulunduğu ülkeyi” yazıyoruz. Sekizinci tırnakları önemsemeyin kalsın öyle. Dokuzuncu tırnak kısmına da istersek şirketimizi yazabiliyoruz. Yani sonuç olarak şöyle bir satır ortaya çıkıyor:

  "BOARD_TAKEOVER" "Alper" "" "Tufan" "26.06.1990" "Turkey" "Fenerbahce" "Turkey" "" “Uysaler Holding”

  Bu demektir ki, oyunda Beşiktaş yönetim değişikliği yaptığında başına ben geçeceğim. Favori takım kısmında yazdığınız takımın başına geçeceksiniz. Eğer favori takım kısmını boş bırakırsanız, bulunduğunuz ülke kısmında yazdığınız ülkedeki herhangi bir takıma başkan olacaksınız. Bu kadar basit.

  Şimdi satırı böylece yazdıktan sonra dosyayı kaydediyoruz ve çıkıyoruz. Oyunda “Prefernces” menüsü “Extra Files” sekmesinden “board_takeovers” dosyasının işaretlenmiş olduğunu kontrol ettikten sonra yeni oyuna başlayabilir, başkan olacağınız günün hayalini kurabilirisiniiz.