Firefox 3'ten tarihi download başarısı

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  Download Day ile rekor peşinde koşan Mozilla'nın Firefox'u, tarihi bir başarıya imza attı.
  Ve beklenen sonuç nihayet geldi... Mozilla'nın Firefox 3'ü için düzenlenen Download Day sona erdi ve işte toplam indirilme sayısı: Yaklaşık 8.250.000...

  Bu sayının 71.600'lük kısmı Türkiye'deki Firefox kullanıcılarına ait. Firefox 3'ü en çok indiren ülke ise, 2.580.000 indirme ile ABD oldu.

  Mozilla, gerekli düzeltmelerin ardından kesin rakamları da açıklayacak. Verdiğimiz indirilme sayıları ise, spreadfirefox.com adresinde, Download Day'in sona erdiği 21.16 saatinde belirtilen rakamlar.

  Sitede yapılan açıklamada, Firefox 3'ü indiren herkese teşekkür ediliyor ve Guiness yetkililerinin bu başarıyı incelemelerinin beklendiği belirtiliyor. Rekorun kesinlik kazanması, ancak Guiness tarafından onaylanmasının ardından gerçekleşecek.

  Mozilla'nın Firefox 3'ü Download Day gibi ilginç bir etkinlikle kullanıcılara sunmasına, bakalım ilerleyen günlerde Internet Explorer 8'i kullanıma açacak olan Microsoft nasıl bir cevap verecek? Bekleyelim ve görelim...

  CHIP Online Notu: Mozilla'yı bu başarı için kutlarız. Ama Guiness uzmanlarına göre sadece "tamamen bitmiş downloadlar" sayılacak. Yani başlayıp tamaman indirilmiş download'lar. Bu da demek oluyor ki, bazı hayranların refresh ederek arttırdıkları sayılmayacak.

  Kaynak : chip