Final-four'da Türk hakem

Basketbol bölümünde yer alan bu konu kralçarşı tarafından paylaşıldı.

  1. Final-four'da Türk hakem

    Türkiye'nin en başarılı basketbol hakemleri arasında gösterilen Recep Ankaralı, Euroleague Dörtlü Finali'nde görev alacak.
    Basketbolda kulüpler bazında Avrupa'nın en önemli organizasyonu olan ULEB Avrupa Ligi'nin bu yıl 2-4 Mayıs tarihlerinde İspanya'nın başkenti Madrid'de gerçekleştirilecek dörtlü final karşılaşmalarında, Türk hakem Recep Ankaralı'ya da görev verildi.

    Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, ULEB Avrupa Ligi'nde 2007-2008 sezonu şampiyonunun belirleneceği dörtlü final müsabakalarında Türkiye'den Recep Ankaralı'nın düdük çalacağı kaydedilirken, Ankaralı'yla birlikte Litvanya'dan Romualdas Brazauskas, Hırvatistan'dan Srdan Dozai, Yunanistan'dan Spiros Gkontas ile Stelios Koukoulekidis, İspanya'dan Dane Hierrezuelo, Finlandiya'dan Carl Jungebrandi ve Ukrayna'dan da Boris Ryzhyk'in görev alacakları ifade edildi.

    Avrupa'nın basketboldaki bir numarasının belirleneceği organizasyonda, İsrail'den Maccabi Elite Tel Aviv, Rusya'dan CSKA Moskova, İspanya'dan TAU Ceramica ve İtalya'dan Montepaschi Siena ekipleri mücadele edecek.