Fethiye Ramazan İmsakiyesi 2017 - Fethiye Sahur ve İftar Vakitleri

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Fethiye iftar vakti hangi saate denk geliyor? Fethiye için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2017 Fethiye Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Bereketli demlere doğru bir kez daha giriyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri özlediğimiz konuk çok şükür kapımızı yine çaldı. Ramazan günleri müslümanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizlerin üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen mü'minler bu vazifenin nasıl yapıldığını iyice idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

  Bu sayfamızda Fethiye kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

  Allahü Teala şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul eylesin.

  Fethiye İmsakiyesi 2017

  fethiye-imsakiye.png

  6 Haziran yani Pazartesi gecesi ilk orucumuza niyetleneceğiz. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 25 Haziran Pazar günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Fethiye için Bayram Namazı vakti : 06:29

  Yukarıdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png