Ferec Duası (Kurtuluş için)

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Ferec Duası - Kurtuluş için Dua
Emir'el Mü'minin Ali (a.s) şöyle buyurdu:

''İki rekat namaz kıl.Birinci rekatta, Fatiha Süresinden sonra 1000(bin) defa İhlas Süresini,ikinci rekatta,Fatiha Süresinden sonra bir defa İhlas Süresini oku.Teşehhüdü okuyup,selam verdikten sonra aşağıdaki ferec duasını oku.''

اللَّهُمَّ يَا مَنْ لَا تَرَاهُ الْعُيُونُ وَ لَا تُخَالِطُهُ الظُّنُونُ يَا مَنْ لَا يَصِفُهُ الْوَاصِفُونَ يَا مَنْ لَا يُغَيِّرُهُ الدُّهُورُ يَا مَنْ لَا يَخْشَى الدَّوَائِرَ يَا مَنْ لَا يَذُوقُ الْمَوْتَ يَا مَنْ لَا يَخْشَى الْفَوْتَ يَا مَنْ لَا تَضُرُّهُ الذُّنُوبُ وَ لَا تُنْقِصُهُ الْمَغْفِرَةُ يَا مَنْ يَعْلَمُ مَثَاقِيلَ الْجِبَالِ وَ كَيْلَ الْبُحُورِ وَ عَدَدَ الْأَمْطَارِ وَ وَرَقَ الْأَشْجَارِ وَ دَبِيبَ الذَّرِّ وَ لَا يُوَارِي مِنْهُ سَمَاءٌ سَمَاءً وَ لَا أَرْضٌ أَرْضاً وَ لَا بَحْرٌ مَا فِي قَعْرِهِ وَ لَا جَبَلٌ مَا فِي وَعْرِهِ تَعْلَمُ خائِنَةَ الْأَعْيُنِ وَ ما تُخْفِي الصُّدُورُ وَ مَا أَظْلَمَ عَلَيْهِ اللَّيْلُ وَ أَشْرَقَ عَلَيْهِ النَّهَارُ بِاسْمِكَ الْمَخْزُونِ الْمَكْنُونِ الَّذِي فِي عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ اخْتَصَصْتُ بِهِ لِنَفْسِكَ وَ شَقَقْتُ مِنْهُ اسْمَكَ فَإِنَّكَ أَنْتَ اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ وَحْدَكَ لَا شَرِيكَ لَكَ وَ بِاسْمِكَ الَّذِي إِذَا دُعِيتَ بِهِ أَجَبْتَ وَ إِذَا سُئِلْتَ بِهِ أَعْطَيْتَ وَ أَسْأَلُكَ بِحَقِّ أَنْبِيَائِكَ الْمُرْسَلِينَ وَ بِحَقِّ حَمَلَةِ عَرْشِكَ وَ بِحَقِّ مَلَائِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ وَ بِحَقِّ جَبْرَئِيلَ وَ مِيكَائِيلَ وَ إِسْرَافِيلَ وَ عِزْرَائِيلَ وَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ عِتْرَتِهِ صَلَوَاتُكَ عَلَيْهِمْ‏ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَجْعَلَ خَيْرَ عُمُرِي آخِرَهُ وَ خَيْرَ أَعْمَالِي خَوَاتِيمَهَا وَ أَسْأَلُكَ مَغْفِرَتَكَ وَ رِضْوَانَكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِين‏

TERCÜME

Ey gözlerin görmekte aciz olduğu,akılların O'nu bulamadığı,
sıfatları anlatılamayan,zamanın değiştiremediği Allah'ım!

Ey hadiselerden korkmayan,ölümü tatmayacak olan Allah'ım!

Ey ölümden korkmayan,günahların zarar veremediği,
bağışı azalmayan Allah'ım!

Ey dağların zerre kadar ağırlığını ,denizlerin derinliğini,
yağmurlardaki damla sayısını,ağaçlardaki yaprakları,
karınca yuvalarını bilen Allah'ım!

Gökyüzü,başka bir gökyüzünü,yeryüzü başka bir yeryüzünü,denizin yüzeyi,denizin derinliğini,dağlar içindekileri Sen'den gizleyemezler.
Gecenin kalbimize karanlığından,Güneş'in kalbimizi aydınlatışına,
hain ve gizli gözlere kadar herşeyden haberdar olan Allah'ım!

Yarabbi! Sana mahsus olan gaybı ilimleri ve gizli olanları bilmenin hakkına Sen'den diliyorum.
(isimlerini o gaybı ve gizli olanlardan aldın).

Sen,öyle bir İlahsın ki Sen'den başka ilah yoktur.Sen tek bir İlahsın.
Sen'in eşin ve benzerin,ortağın yoktur.
Sen'i isminle çağırana,dua edene cevap verirsin.
Sen'den şu şekilde isteyene bağışta bulunursun.

''Allah'ım!Nebi ve Mürsellerinin hakkına,arşı koruyanların hakkına,
Sana yakın meleklerinin hakkına,Cebrail,Mikail,İsrafil,Azrail'in hakkına,Muhammed(s.a.a) ve O'nun ali'nin(soyunun) hakkına,
Muhammed (s.a.a) ve hanedanına selam gönder.
Sonunda, benim işlerimin kısmetini daha iyi bir şekilde bana nasip et.
Son yaptığım amellerimi en iyi amellerim kıl.
Sen'den beni bağışlamanı ve benden razı olmanı istiyorum
ey merhametlilerin en merhametlisi!

ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM

KAYNAK

الصحیفه العلویه الجامعهFerec - Kurtuluş Duası