fal kurabiyeleri

Yemek Tarifleri bölümünde yer alan bu konu leonardo dicaprio tarafından paylaşıldı.

 1. fal kurabiyeleri, fal kurabiyesi tarifi, fal kurabiyesi nasıl yapılır
  115 gr. toz şeker 1 çay kaşığı vanilya Yumurta akını kar haline gelene kadar yaklaşık 5 dakika kadar çırpın. Toz şekeri yavaş yavaş ilave ederek çırpmaya devam edin. Başka bir kaba un ve vanilyayı koyun ve dikkatlice plastik spatula ile yumurta akına ilave edin. Yaklaşık 1 saat buzdolabında dinlendirin.

  Fırını 200 ° ayarlayın. Fırın tepsinizin arka tarafını yağlayın ve hamurunuzdan yaklaşık 1 tatlı kaşığı alarak biraz eliniz biraz kaşığın yardımı ile yuvarlak bir şekil verin. Kurabiyelerin kenarları hafif kahverengi oluncaya kadar yaklaşık 4 dakika kadar pişirin. Bundan sonra biraz hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Kurabiyeleri dikkatlice kaldırıp yarım daire yaparken, içlerine hazırlamış olduğunuz fal, iyi dilek, şans numarası gibi şeylerin yazılı olduğu küçük kağıtları koyun. Yarım dairenin uçlarını sanki birbirine yaklaştırmak ister gibi yapın ve şekil verin. Yaklaşık 18 adet kurabiye elde ediyorsunuz.
  Daha düzgün bir şekil elde etmek isterseniz yağlı kağıt kullanabilirsiniz. Yalnız bu şekilde yine kağıdı biraz yağlamanız gerekir. Yağlı kağıdın üzerine yaklaşık 5-6 cm. çapında daireler çizerek, bu dairelerin içini hamurla doldurabilirsiniz. Elle düzeltmek serbest!
  Afiyet olsun!

  [​IMG][​IMG]
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 8 Ağustos 2011