Facebook Türkiye'de yasaklanıyor mu?

Ömer
Yönetici
Fırsatçı dolandırıcı hackerlar sonunda bunu da yaptı. Özellikte geçtiğimiz gün bir çok kişi kendini bu tür paylaşımlara etiketlenmiş durumda buldu. Facebook'ta kullandığınız uygulamalara verdiğiniz izin sizin bu tür paylaşımlara etiketlenmenize sebep olur.

Gelelim olayın aslına. Facebook'un Türkiye'de mahkeme kararı ile kapatılacağı söylentileri iddiadan öte, yanıltıcı emelleri olan bir grup bilgisayar korsanının ortaya attığı bir yalan.

Arkadaşlarınızına adına bu tür paylaşımları görürseniz sakın paylaşılan resim ya da bağlantıya tıklamayın. "Arkadaşlar Facebook yakında kapatılacak, şu programı şimdiden indirin" tarzındaki yanıltıcı spam mesajlara sakın itibar etmeyin.

Şayet bilgisayarınız virüslere karşı korunaksız ve sizde bu konuda yeteri kadar deneyimli değilseniz, bir çok bilginiz hacklerın eline geçebilir.
facebook-kapatilacak-mi.jpg

Hackarların paylaştığı mesajın içeriği şu şekilde: "Bu hafta sonu Facebook Türkiye'de yasaklanacağını söylüyor bütün haberler. Biraz araştırma yaptım ag antisansür diye bir program buldum. Şu an Youtube'a falan girebiliyorum sanırım Facebook'ta da işe yarar. Lütfen herkes programı indirip kursun AG Antisansür"

Eğer antisansur.exe dosyasını indirirseniz bilgisayarınızdaki bilgileriniz tehlike altındadır. Ayrıca virüsün muhtevası henüz belli değil. Belki de hackerlar sizin bilgisayarınızı kullanarak çeşitli sitelere siber saldırı yapıyor ve bilgisayarınızı zombi haline getiriyor olabilir.

Lütfen bu tarz paylaşımlara itibar etmeyin ve istenen hiç bir programı Facebook üzerinden indirmeyin....