Evlilik öncesi ters ilişki

seagirl Yeni Üye
eşim ewlnmeden önce kı kız arkadsıyla tersılıskıye gırmıs we ben bunu ewlndıkten sora öğrendım ki bu bana göre asla uygun olmayan bır konu...we arastırtım bıle bıle bu gunahıı yapan ınsanın ALLAHIN RAHMETI ollmazmıss..böle bır ınsanla ewlı olarak dewam etmek dogrumu

Son düzenleme moderatör tarafından:
Ömer
Yönetici
Hadisler var, ancak başkasının günahından neden siz sorumlu olasınız. Allahın merhameti çoktur, bence eşiniz tevbe etsin. Ancak ben fetva sahibi biri değilim, evliliği sürdürmek doğru mu yanlış mı? orasını bilemiyorum...

pesimist sanal alem
böyle bir insanla devam etmek size kalmış birşeydir güven problemidir eşinizin günahkar olması sizide günahkar yapmaz ama yinede geniş bilgisi olan bir kişinin açıklaması daha iyi olur kuran tefsirinde yazıyordur bu konuya gelince:Kuran'da ayetler vardır açıkca bilerek yapanın tövbesinin ahirette bile kabul olmayacağı bir taput içinde diri diri yakılacağı ve bu ilişkiyi yaptığı kişiyle birlikte pis bir koku salacak ve herkes onlardan rahatsız olup dışlayacak tepki göstercektir ve o insanların hiçbir işi hayırlı gitmez Allahın rahmeti üzerlerinde olmaz bu hadisi kuran ayetlerinde bulabilirsiniz ben eksiksiz yazdım diyemem ayeti ama özeti bu yinede Allah'u teala affetmeyi sever biz bir yorum yapamayız hadise göre fikir öne sürebiliriz sadece...

Son düzenleme: