Evde Saç Bakım Maskesi Hazırlama

Saç Bakımı bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Evde Saç Bakımı, Evde Saç Bakım Maskesi Hazırlama Önerileri Tavsiyeleri, Evde Saç Bakım Maskesi Tarifleri
  sac bakimi.jpg
  Evde Saç Bakım Maskesi Hazırlama

  Saç bakım maskeleri yıpranmış ve incelmiş saç tellerini onarmaya, saç dökülmelerini önlemeye ve saç köklerini güçlendirmeye yaramaktadır. Birçok güzellik merkezi ve kuaför salonlarında uygulanan saç maskesi işlemi için kullanılan maskeleri evde kolaylıkla hazırlayabilir ve kendiniz uygulayabilirsiniz.

  Evde Hazırlanabilecek Saç bakımı Maske Tarifleri;

  Zeytinyağı Maskesi; yıpranmış saç tellerinin güçlenmesi ve parlaklığını kaybeden saçların eski parlaklığına kavuşması için en ideal maskedir ve hazırlanışı oldukça kolaydır.

  Gerekli Malzemeler;
  • 5 çorba kaşığı saf zeytinyağı
  • 2 adet yumurta
  • Saçlarınızı kapatmak için bone veya streç film

  Hazırlanışı;

  Cam bir kap içerisine koyduğunuz saf zeytinyağına iki adet yumurtayı kırın ve iyice karıştırın. Sulu bir kıvama gelene kadar karıştırdığınız maskeyi saç diplerinizden itibaren masaj yaparak saç derinize uygulayın, kalan maskeyi saç uçlarınıza yedirin. Saçınızı bone veya streç ile kapatın, 15 dakika başınızda beklettiğiniz maskeyi ılık su ile yıkayarak durulayın. Bu maske uygulamasını haftada bir kez uygulamanız saçlarınızın eski parlaklığına ve eski gücüne kavuşmasını sağlayacaktır.

  Çemen Tohumu Maskesi; çemen tohumu maskesi kırılan, dökülen ince telli saçların onarımını yaparken kepek sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kepek oluşumu tamamen yok olur.

  Gerekli Malzemeler;

  • Çemen Tohumu
  • Su

  Hazırlanışı;

  Aktardan alacağınız çekilmiş çemen tohumunu bir gece önceden alabildiği kadar su içerisinde ıslatın. Sabaha kadar beklettiğiniz karışım macun kıvamını almış olacaktır. Bu macunu saç diplerinizden başlayarak uçlara kadar yavaşça ve hafif masaj yaparak sürün. Başınızı bone veya isteğe göre streç ile kapatarak on beş dakika bekleyin ve saç tipinize uygun yumuşak bir şampuan ile iyice durulayın, havlu ile hafif hareketlerle kurulayın.