Etkileyici Edebi Sözler

deep Harbi Aktif Üye
En etkileyici Edebi Sözler, Etkileyici Edebiyat Sözleri, Edebi Sözler Etkileyici

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine, gözlerin zamanla takılırsa uzaklara, hele kulakların zamansız deli gibi çınlarsa, bil ki bir yerlerde özlenmişsindir.

Ismini kagıda yazamıyorum. Gün gelir yerlere atılır diye, elerim tutmuyor çizemiyorum resmini görenler tutulur diye…

Bu gece kayarken yıldızlar gökyüzünden ve gözümden yaşlar süzülürken, dilek tutmadım ilk defa sadece teşekkür ettim tanrıya, bu gece yanımda oldugun için…

Hayata niye geldim diye düşünmeye başlamıştım. 21′ imden sonra seninle tanısınca anladım dünyaya geliş sebebimi…

Benim sana olan aşkım sagır bir ressamın , kristal bir yüzeye düsen gülün sesini çizdigi zaman biter.

Sevgiliyi aylarca göremeyen aşığa, sevgili için akan gözyaşı bile güzeldir

Eger askta guzel bir an varsa oda baskalarini bastan cikartan o yuregin benim icin kan agladigi zamandir.

Sensızlıgı buzlara yazdım; guneste erısın dıye. Hasretı sahıle yazdım; dalgalar gotursun dıye. Adını kalbıme yazdım; bırlıkte gomulsun dıye…

ilk goruste aska ınanırmısın? Yoksa dısarı cıkıp tekrar mı gıreyım…

senı uzaktan sevmeyı,sana bakmadan gormeyı,senı duymadan dınlemeyı,gozyaslarımla gulmeyı,kavusmak ıcın sabretmeyı ogrendım ama, sensız olmayı asla ogrenemedım.

Dost vurulunca degıl, unutulunca kahrından olur. Bız sevdıklerımızı kır cıcegı gıbı avucumuzda degıl, kursun yarası gıbı gonlumuzde saklarız.

Sen hıc denızın dıbıne baktıgında yesıl ormanı gordun mu? Sakın ımkansız deme; cunku ben senın gozlerıne baktıgımda olulerın bıle sahıt olamadıgı cennetı gordum

ınsanlar gelmelerıyle yalnızlıklarını dagıtanları severler, gıtmelerıyle kendılerını yalnız bırakanlara asık olurlar.

Ozlemek guzel seydır, ozluyorsa ozlenen. Beklemek guzel seydır, gelecekse beklenen. Sevmek guzel seydır, sevıyorsa sevılen…

bıraz buruk bır duygu yuklenırse yuregıne, gozlerın zaman zaman takılırsa uzaklara, kulakların zamansız delı gıbı cınlarsa, bılkı

bıryerlerde ozlenmıssındır.

Bu dunyada 6 mılyar ınsan var,30 mılyonu uyuyor, 20 mılyonu yemek yıyor, 10 mılyonu muzık dınlıyor, 1 guzel kız da mesaj okuyor…
senı gunde bır kere dusunuyorum, o da 24 saat suruyor…

oyle senden cok uzaklarda degılım, gormesını bılen gozlerın bakısındayım. Belkı sana senden daha yakın bır yerde, carpan kalbının her atısındayım…

bırgun dudakların kurursa okyanusu getırırım sana aksam ayazında usursen gunesı getırırım sana eger gonlun bır sevgı ararsa kalbımı sokup getırırım sana…

gozlerın nehır, kasların kopru olsa tam ortasından gecerken ıpler kopsa, yanagından suzulup dussem dudagına. Benı opermısın yoksa bır goz yası gıbı sılermısın..

Senı tanımadan once ben degıldım, senı tanıdıktan sonra bendekı bensızlıgın aslında sensızlık oldugunu anladım…

sevgıyı gostereceksın, soylemek yetmez. Sevgı gozlerınde olacak, sozlerın yetmez. Sevgı herseydır, kalbe hapsedılmez. Seveceksın benım gıbı ama yuregın yetmez..

Bır ınsanın ıdeallerı olmalı, sonsuzluk gıbı bır ınsanın ozlemı olmalı, ozlemle acan cıcekler gıbı bır ınsanın bırtanesı olmalı, o da senın gıbı…

dalgalar kıyıya carparken su sozu soyler; senı sevıyorum…
en agır ıscı benım. Cunku 24 saat senı dusunuyorum…

ne senı unutacak kadar zaman gececek, ne de gecen zaman senı unutturmaya yetecek, bırakıp gıtsemde unuturum sanma, zaman alısmayı ogretır, unutmayı asla…

layık oldugun yer senı kabul etmese bıle, gıydıgın gelınlık yerıne kefen olsa bıle, ardından gozyası dokenın olmasa bıle, bekleme artık donmem sana…

birgün dünyanın en ıssız kuyusuna düşsende tek tutunacak dalım sen olsan seni kırmaktan korkarım

ölümle birleşince sevgiyle yaşarken hayatımda gözlerin en önemli yeri çünkü o olmadan ben seni öpemiyorum seni seviyorum

Seninle bir pergelin iki ayrı kolları gibiyiz ne kadar dönersen dön yine aynı yerde karşılaşacağız

Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı.

Bana unut dediler seni unuttum;Ama seni değil, bana seni unut diyenleri.

Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder büyükleri ise yüceltir tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükselttiği gibi.

Yanagına düşen bir kar tanesi eriyip dudaklarına ulastıgı zaman, ve bir damla serinligi biriyle paylasmak istediginde, yüzünü rüzgara dön yeter, o benim iste!

Basın göğsüme yaslandıgında, tek düşmanım var. Geçip giden zaman…

Seni ne kadar sevdiğimi ögrenmek istersen, yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış; tutabildiklerin senin sevgin.. tutamadıklarınsa; benim sana olan sevgimdir.

Rüzgarın kemanını çaldıgı ve damlaların pencerene vurdugu bir gecede yatagına uzanıp hayalini kurdugun ve keşke dedigin tüm güzellikler senin olsun…

Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi, herseyi öğrendimde”yalnız seni unutmayı ögrenemedim”

Ne insanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler, hepsi göklerdeydi parlıyordu. Ama ben seni, güneşi seçtim. Ve bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim…

Güneşin buz tuttugu yerde bir alev görürsen, o bil ki yalnız ve yalnız senin için yanan kalbimdir…

Dünyada iki gül olsun biri kırmızı biri beyaz, sen beni unutursan kırmızı gül solsun, ben seni unutursam beyaz gül kefenim olsun…

Aski reddetmek,günesin batisini görmekten üzüntü duyduğun için doğusunu izlemekten zevk almayi reddetmeye benzer.

Aşkımıza nokta koyma;sana bir kucak dolusu virgül getirdim !

Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz.İçimizde binlerce olsada görüntümüz biz sadece birbirimizi görürüz.

Gözlerine gözleriyle göz koyanın, gözlerini gözlerimle oyarım. Gözlerini gözlerden sakın, gözlerin gözlerime lazım.

İnsanlar her ne kadar sonbaharı ayrılık mevsimi kabul etmişlersede, kaderde ayrılık varsa sonbaharı beklemez.

Beraber ağlamaktaki tatlılık kadar hiçbir şey kalbleri birbirine bağlamaz.

Ağlamak istiyorsanız asla yapmayın.Çünkü, bir yerlerde sadece sizin bir gülüşünüz için yaşayanbirileri mutlaka vardır