Ersan zirveye yerleşti

Basketbol bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  İspanya 1. Basketbol Ligi ACB'nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, play-off maçlarında oldukça iyi bir performans sergileyen Türk basketbolcu Ersan İlyasova'ya övgüler yağdırıldı.

  Milli basketbolcu için "Barcelona'nın en önemli silahı haline geldi'' yorumu yapılırken, Play-off maçlarında şu ana kadar en fazla ribaunt alan ve en skorer 3. oyuncu olan Ersan'ın, ''en değerli'' oyuncu sıralamasında birinci sırada bulunduğu belirtildi.

  Sezon başında kendisinden beklenenden uzak bir oyun sergileyen Ersan'ın ''şüpheler bırakmasına'' rağmen play-off'taki oyunuyla bu şüpheleri kaldırdığı ifade edilirken, Barcelona'nın play-off'lardaki ''en iyi ve en istikrarlı'' oyuncusu olduğu vurgulandı.

  Play-off final serisinde kendi evinde 2 kez TAU'ya yenilen Barcelona'nın şampiyonluk şansının çok azaldığı hatırlatılırken, önümüzdeki salı günü deplasmanda oynanacak ve TAU'nun kazanması halinde şampiyonluğunu ilan edeceği maçta Ersan'ı ''çok zor bir misyonun beklediği'' dile getirildi.

  Ersan, play-off maçlarında şu ana kadar 10.67 ribaunt ortalaması ile 1. sırada, 14.8 sayı ortalamasıyla 3. sırada yer alırken, en değerli oyuncu sıralamasındaki genel değerlendirmede 21.3 puan ile ilk sırada gösteriliyor. Ersan'ın ardından TAU'nun yıldızı olan Tiago Splitter ise, 20.7 puan ile 2. sırada yer alıyor.