erkekler için doğum kontrol hapı

Sağlık Merkezi bölümünde yer alan bu konu GAMZELİ tarafından paylaşıldı.

 1. GAMZELİ

  GAMZELİ Üye

  Erkekler de hapı yutacak
  Beyler için doğum kontrol hapı geliştirildi. Üstelik istenmeyen gebeliği yüzde 99 engelliyor!

  Bilim adamları erkekler için doğum kontrol hapı geliştirdi. İstenmeyen gebeliği önlemede yüzde 99 başarı sağlayan hap hakkında yapılan araştırmada ise doğum kontrol hapı halktan geçerli not alamadı

  AMERİKAN Bioqual ilaç firması erkekler için doğum kontrol hapı geliştirildi. Her gün alınan hormonsuz doğum kontrol hapı istenmeyen gebeliği önlüyor. Üstelik erkeklerin üretkenliğine zarar vermiyor. Başka bir deyişle hapın kullanılmadığı gün doğum kontrolüne de son verilmiş olunuyor. İngiltere Sheffield Üniversitesi’nden İngiliz Doğum Derneği Sekreteri Allan Pacey erkek doğum kontrol hapının kadınlarınkinden çok daha zararsız olduğunu açıkladı.

  YAN ETKİSİ YOK

  PACEY, ‘Hap hem etkin hem de zararsız olmasına rağmen yaptığımız araştırmalar çiftlerin bu yönteme diğerleri kadar talep etmeyeceğini gösterdi. Kadınlar hap kullanma konusunda eşlerine güvenmiyor. Erkekler ise uzun vadede hapın kısırlığa neden olacağını düşünüyor’ dedi. Maymunlar üzerinde test edilen ilaç kullanıldıktan kısa süre sonra sperm üretimini bloke ediyor. İçeriğinde hormon bulunmayışı yüzünden hiçbir yan etkisi olmadığı saptanan ilaç önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek.
   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 27 Temmuz 2011