Erkekler için cilt bakım önerileri

Erkekler bölümünde yer alan bu konu deep tarafından paylaşıldı.

 1. deep

  deep Harbi Aktif Üye

  Erkek Cilt Bakımı önerileri, Erkeklere cilt bakımı tavsiyeleri, Erkek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
  erkek bakim.jpg
  Erkeklere özel cilt bakımı önerileri neler bilmeniz gereken bir çok ince ayrınıtıyı sizlerle paylaşıyoruz evet cildine önem veren bakımlı beyler sizleri yazımızla başbaşa bırakıyoruz hemen
  Tıraş fırçası kullanarak tıraş olmak da aslında cilt bakımıdır. Tıraş köpüğünün fırça aracılığı ile cilde sürülmesi, ciltte masaj etkisi yapıyor. Bu tür bir tıraş dokuları canlandırıp kan dolaşımı hızlandırıyor. Arkasından tıraş bıçağının sürtünmesi ile de ciltteki ölü hücreler dökülüyor, cilt yenilenmiş oluyor.

  Tıraşın yıpratıcı etkisinden kurtulmak için iyi bir bir tıraş sabunu yada yumuşak tıraş köpüğü tercih edilmelidir.Tıraş olurken kullanılan tıraş sabunları, losyonlar ve emülsiyon gibi yumuşak ve serinletici ürünlerin kullanımı bir cilt bakım oluşturuyor.

  Akne Bakımı nasıl yapılır?
  Erkek bakımında hijyene çok önem verilmelidir. Erkekler hareketli oldukları için fazla terlerler. Terlemenin ardından yüz mutlaka yıkanmalı ve akneye karşı dezenfektan uygulanmalıdır.

  Tıraş olunmadığı takdirde uzamaya başlayan kıllar akne iltihabının artmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden sık sık tıraş olmak gereklidir.

  Tıraş Sonrası Bakım nasıl olmalı Kullanılan after shave parfüm ve alkol içermezse iyi olur. Alkol cildin pul pul dökülmesine ve kurumasına neden olabilir. Alkolsüz tonik veya after shave seçilmelidir.

  Erkekler Nasıl Kozmetik Ürünü Kullanmalıdırlar? Erkekler ciltlerinin özel yapısı nedeni ile yoğun içerikli, yağlı etkisi olan kremleri ciltleri için uygun olmaz. Erkeklere özel kozmetik ürünleri serinletici etkisi olan ve yağ duygusu vermeyen jel dokusundaki bakım ürünleridir. Birçok kozmetik markasının erkek cilt bakım ürünleri vardır.