Eriksson Gelebilir

Trabzonspor bölümünde yer alan bu konu lülürük__ tarafından paylaşıldı.

 1. Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, en son Meksika Milli Takımını çalıştıran İsveçli Teknik Direktör Sven-Goran Eriksson'un görüştükleri teknik adamlar içerisinde olduğunu söyledi.

  Hacısalihoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Ferhat Öztorun'un imza töreninin ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Hacısalihoğlu, teknik direktör Ersun Yanal'ın görevden ayrılmasının ardından ligler devam ettiği için sezon sonuna kadar hoca konusunda faaliyet göstermediklerini belirterek, ''Önceliğimiz Şenol hocadan yanaydı. Ancak kulübünün ısrarlı tavrı bu isteğimizin gerçekleşmemesine neden oldu. Daha sonra kariyerli yabancı hoca göreve getirilmesi konusunda mutabık kaldık'' dedi.

  Kulüp başkanı Sadri Şener'in bir çok isimle görüşmeler yaptığını ifade eden Hacısalihoğlu, ''Henüz bu görüşmeler tamamlanmış değil. 5-10 gün içerisinde teknik heyetimizi belirlemek istiyoruz. Yeni bir heyecanla hazırlıklarımıza başlamak istiyoruz'' diye konuştu.

  Alman teknik adam Top Möller'in hiç gündemlerinde olmadığını anlatan Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

  ''Böyle bir düşüncemiz olmadı. Eski futbolculuk dönemi haricinde teknik direktörlüğünü bilmiyoruz. Becerikli bir menajeri var ve sık sık Trabzonspor'u gündeme getiriyor. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da gazetelerde, internet sitelerinde bu tür haberler yayılıyor. Bizimle bir ilgisi yoktur.''

  Hacısalihoğlu, Sven-Goran Eriksson ile görüştüklerini belirterek, ''Eriksson ve onun gibi, o tarz teknik direktörlerle görüşüyoruz. Kendisiyle de görüşülmüştür. Ancak hiçbir hocayla anlaşma yapılmamıştır. Maalesef bunların çok gizli kalması da mümkün olmuyor. Trabzonspor'un Türkiye'den yerli bir hoca ile bugünkü şartlarda çalışması kolay değil. Halilhodziç de düşündüğümüz hocalardan biriydi, onunla da görüşüldü''