En Zeki Kadın Sahtekar Çıktı

Güncel Haberler bölümünde yer alan bu konu agent force tarafından paylaşıldı.

 1. agent force

  agent force Harbi Aktif Üye

  En zeki kadın Türkleri nasıl aldattı?

  'Zekam 199 IQ' dedi ama foyası bakın nasıl ortaya çıktı...

  Türkiye’de kendini “dünyanın en zeki insanı” ve “profesör” olarak tanıtan Naida Camukova'nın yalan söylediği öne sürüldü. 199.37 IQ’luk zekası sadece Türkiye’de bilinen genç kadının mezuniyet belgeleri de yok. Üstelik, ülkesi Dağıstan’da dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor.

  Bundan birkaç yıl önce "süper zekasıyla" Türkiye'de tanınmaya başlayan ve birçok gazetede sayfa sayfa röportajları yayınlanan Rus uyruklu Nadia Camukova'nın Türk insanını aldattığı ortaya çıktı. 1 yaşındayken okumayı öğrendiği, 23 yaşındayken çok okumaktan beyin kanaması geçirdiği, fotografik hafızası sayesinde 300 sayfalık bir kitabı 1 saatte ezberleyebildiği, hafızasında 300 bin kitap bulunduğu ve "dünyanın en genç profesörü" olduğu söylenen genç kadının foyası ortaya çıktı.

  Dağıstan Devlet Üniversitesi ve Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde yaptığı iddia edilen çalışmalarının ardından Türkiye'ye gelen Naida Camukova, "dünyanın en zeki insanı" sıfatıyla çok sayıda konferans vermişti.

  GÖREVİNE SON VERİLDİ
  Her kesimden insanı kendisine inandıran Camukova, üstün yetenekli gençlerle birlikte proje geliştirmesi için Bahçeşehir Üniversitesi'yle 5 Şubat 2007'de sözleşme imzaladı. Ancak Camukova, üniversitedeki hiçbir derse gelmedi ve defalarca aranmasına karşılık telefonlarına cevap vermedi. Bunun üzerine yönetim Camukova'nın görevine son verdi.

  Camukova'nın sözleşmesinin yenilenmemesinin arkasında, derslere gelmemesinin yanı sıra akademik kariyeriyle ilgili belgelerini getirmemesi de olduğu öğrenildi. Camukova'nın profesörlük belgesi de dahil üniversite mezuniyet belgesini bile getirmediğini ve bu nedenle yaklaşık 5 bin YTL'ye 5 ay boyunca çalıştığı okulla ilişiğinin kesildiği öne sürüldü.

  DAĞISTAN: TANIMIYORUZ
  Bahçeşehir Dağıstan Devlet Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olduğunu söyleyen Camukova'ya Dağıstan Devlet Üniversitesi'nden de yalanlama geldi. Üniversite, Naida Camukova isimli bir personellerinin hiçbir zaman olmadığını ve kendisini tanımadıklarını bildirdi.

  DOLANDIRICILIK İDDİASI
  Annesinin tıp doktoru, babasının da hakim olduğunu öne süren Camukova, aynı zamanda babasının Rusya'da Putin'in en yakın danışmanlarından birisi olduğunu savunmuştu. Camukova'nın, Dağıstan'da yaşayan komşuları ise, annesinin iğneci, babasının ise bir tiyatroda bekçi olduğunu ileri sürdü. Öte yandan Camukova'nın Dağıstan'da bulunduğu sırada, Türkiye'de üniversite okumak isteyen öğrencilerin her birinden 3 bin dolar alıp bu öğrencileri ücretsiz yurtlara yerleştirdiği iddia edildi.

  SADECE TÜRKİYE'DE TANINIYOR
  Camukova'nın "dünyanın en zeki insanı” unvanını Moskova'da düzenlenen uluslararası bir toplantıda tespit edildiği öne sürülmüştü. 23 ülkeden bilim adamının katılımıyla düzenlenen toplantıda yapılan ölçümde, Camukova'nın IQ'sunun 140-200 aralığında 199.37 olarak çıktığı aktarılmıştı. Ancak bu zeka testi sonuçlarının hiçbir uluslar arası kuruluş tarafından bilinmediği ve tescillenmediği de ortaya çıktı. Camukova, verdiği bir röportajda en zeki insan olduğunu Rusya'da gizlediğini, bunun sadece Türkiye'de bilindiğini söylemişti.
   
 2. EMRE

  EMRE seda kolik

  benim IQ 112 :D