En ucuz konuşturan operatör hangisi?

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu pala dayı tarafından paylaşıldı.

 1. pala dayı

  pala dayı Harbi Aktif Üye

  Faturalı hat kullanıcıları için çok sık duyurulan kampanyaların benzerleri, artık kontörlü hat kullanıcıları için de duyurulmaya başlandı. Hem şebeke içi hem de diğer operatörleri aramanın ücretlerine, geçen yıla oranla önemli indirimler geldi. Teknoloji sitesi SDN editörleri, kıyasıya yaşanan rekabetin son halini bir araya getirdi.
  Avea
  Avea, yaptığı son duyuru ile kontörlü hat kullanıcılarına hem Avea hem de diğer operatörler, ev ve yerlerini 2 dakikası 1 kontöre konuşturuyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey, 150 ve üstünde kontör yüklemek. Eğer tek seferde 100 kontör yüklerseniz o zaman dakikası 1 kontöre konuşabiliyorsunuz.
  Turkcell
  En fazla müşteriye sahip olan cep telefonu operatörü Turkcell de iddialı bir kampanya ile rekabette ben de varım dedi. Son duyuruya göre faturasız Turkcell müşterileri, Turkcell ve diğer operatörlerin yanı sıra sabit hatlarla da 5 dakikası 2 kontöre konuşabilecekler. 12 Ağustos'a kadar geçerli olan bu tarifeden maalesef maksimum 300 dakika faydalanılıyor.
  Vodafone
  Diğer operatörlerin gerisinde kalmak istemeyen Vodafone da kontörlü hat kullanıcıları için sınırsız görüşme tarifesini duyurdu. Bu kampanyaya göre 100 kontör yükleyen kontörlü Vodafone müşterileri, hem Vodafone'luları hem de diğer GSM operatörlerini ve sabit telefonları dakikası 1 kontöre arayabiliyorlar.
  Sonuç
  [​IMG]
  Turkcell, rakamlara göre en uygun tarifeyi sunuyor gibi olsa da kampanyanın hem sınırlı bir tarihe kadar olması hem de 300 dakika ile sınırlandırılması, kontörlü hat kullanıcılarının canını sıkacak gibi görünüyor.

  Tüm kısıtlamalar ve kampanya zamanları değerlendirildiğinde, kontörlü hat kullanıcıları için en iyi seçimin "şimdilik" Avea olduğu ortaya çıkıyor.

   
  Son düzenleme moderatör tarafından: 1 Ağustos 2011
 2. fbrdm07

  fbrdm07 HaRBi DeLiKaNLı

  ah bi çekse avea en avantajlısı o da bizim evde çekmiyoki camdan sarkarak konuşmak zorunda kalıyo avesı olanlar :D:D.
   
 3. pesimist

  pesimist sanal alem

  En avantajlısı avea diğer operatörler krızden sonra kampanyalara baasladı ama avesı olan saten 2 yıldan belli diger operatörlerle dk 2 kontor kendı ıcınde bırcok kampanyayla konusabiliyor
   
 4. illegal40

  illegal40 harbi FENERLİ

  bnce de avea...bnm hattmda avea 150 kntr yüklediğinde 3 saat bedava gelio daha ne olsn :D
   
 5. masgot23

  masgot23 Yasaklandı

  bence avea.... :D