En iyi yol arkadaşı Nokia 6210

Teknoloji Haberleri bölümünde yer alan bu konu sevdaL tarafından paylaşıldı.

 1. sevdaL

  sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde

  En iyi yol arkadaşı Nokia 6210


  A-GPS destekli ilk mobil cihazı olan Nokia 6210 Navigator kullanarak gündelik yaşamlarına büyük bir kolaylık getiriyor  İstanbul, Türkiye - Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, sürücü ya da yaya, yollardaki herkesin gözü kulağı olan Nokia 6210 Navigator ile sesli ve görsel olarak adım adım rehberlik sağlıyor. Entegre bir pusula içeren A-GPS (Assisted Global Positioning System – Destekli Küresel Konumlandırma Sistemi) destekli ilk mobil cihaz olan Nokia 6210 Navigator ile kullanıcılar Nokia Maps 2.0’ in sunduğu ücretsiz haritalara ek olarak 6 aylık ücretsiz sesli navigasyon servisini de sahip olabiliyor.

  Yayaları da düşünerek tasarlanan Nokia 6210 Navigator ile harita takip etmek çok kolay. İçerisinde bulunan pusula ile birleştirilen ‘accelerometer’ (ivmeölçer) sayesinde yürüyerek gezerken bile cihazı çevirdiğinizde harita yönünü otomatik olarak koruyor. Cihaza ücretsiz olarak entegre edilen Nokia Maps 2.0 uygulaması ise gitmek istediğiniz yere en kısa rotayı buluyor ve harita üzerinde gösteriyor.

  Araç sürücülerine de büyük bir rahatlık sağlayan Nokia 6210 Navigator, tek tuşla navigasyon, sesli yönlendirme ve kullanıcı tarafından kolaylıkla monte edilebilen araç kiti sayesinde hareket halinde de güvenle ilerlemeyi mümkün kılıyor. Kullanıcı yanlış bir yöne girdiğinde, cihaz yeni rotayı otomatik olarak belirleyebiliyor.

  Nokia 6210 Navigator’un sahip olduğu A-GPS (destekli GPS) ise, GSM şebekesinin yardımıyla GPS alıcısı ile uydu arasında uzun sürebilecek bağlantı süresini birkaç saniyeye indiriyor ve hızla alınan verilerle kullanıcıların rotası istenilen yöne en kısa yoldan ulaştırabilecek şekilde belirleniyor. Cihaz, SIM kart olmadan dahi kullanıma hazır olarak sunuluyor.

  Kullanıcılar, bütün bu özelliklerin yanı sıra Nokia 6210 Navigator’daki yüksek hızlı 3,5G HSDPA (Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme)* ile hızlı web tarama, e-posta ve anında mesajlaşma işlevlerinden yaralanabiliyor. Ayrıca dilediğiniz şekilde seçip kullanabileceğiniz widget işlevi de ilgi alanlarınıza göre ekranınızda yer alabiliyor. S60 yazılımını kullanan Nokia, cihazdaki uygulamalara ilave olarak binlerce yeni uygulama indirip kullanma olanağı da tanıyor.

  6210 Navigator, 3.2 megapiksel kamerası, MP3 çalar ve stereo FM radyosu ile de dikkat çekiyor.

  Nokia 6210 Navigator’da yerel haritalar, 1 GB hafıza kartına önceden yüklenmiş şekilde bulunuyor ve harita güncellemeleri ücretsiz olarak yapılabiliyor. Nokia Maps uygulaması ile multimedya şehir rehberleri de satın alınabiliyor; ek haritalar maps.nokia.com adresinden Nokia Map Loader uygulaması kullanılarak cep telefonuna ücretsiz aktarılabiliyor.

  Nokia 6210 Navigator ile ilgili görsellere http://www.marjinal.com.tr/download/..._navigator.zip adresinden ulaşabilirsiniz.


  * Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerekmektedir