Elbistan İftar ve Sahur Vakitleri (Ramazan İmsakiyesi 2016)

2017 Ramazan İmsakiyesi bölümünde yer alan bu konu Ömer tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer

  Ömer Yönetici

  Elbistan iftar vakti hangi saate denk geliyor? Elbistan için iftar ve sahur vakitleri burada yer alıyor.

  2016 Elbistan Ramazan İmsakiyesi - İftar ve Sahur Saatleri

  Hayır dolu dakikalara doğru bir kez daha girmek üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri özlediğimiz sevgili nihayetinde tekrar geldi. Ramazan ayı müslümanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizim üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu farizenin nasıl yapıldığını iyice bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

  Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

  Bu sayfamızda Elbistan şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

  Allahü Teala şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

  Elbistan İmsakiyesi 2016

  elbistan-imsakiye.png

  Haziran'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk orucumuza niyetleneceğiz. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (1 Temmuz'u 2 Temmuz'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak ihya edeceğiz.

  Bildiğiniz gibi 5 Temmuz Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
  Elbistan için Bayram Namazı vakti : 05:57

  Konumuzda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

  İftar Duası
  iftar-duasi.png